ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У "Дії" з'являться п'ять нових сервісів

22.06.2023, 17:21
Фото – Дія
Фото – Дія

Команда Мінцифри анонсувала пʼять нових сервісів, які незабаром будуть доступні в застосунку чи на порталі "Дія". Серед них – зміна місця проживання та документи про освіту.

Про це пише LIGA.net з посиланням на пресслужбу відомства.

Відшкодування вкладів

Вкладники збанкрутілих банків незабаром зможуть подати заяву в "Дії" про відшкодування коштів. В Україні в усіх банках вклади фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців перебувають під захистом Фонду гарантування вкладів. Якщо якийсь із банків збанкрутів, вкладники отримують відшкодування в сумі повного розміру вкладу та нарахованих відсотків. Наразі це 1,4 млн рахунків, за якими потрібно повернути 3,2 млрд грн. Мінцифра працює над послугою разом з Фондом гарантування вкладів.

Розмитнення авто

Команда Мінцифри продовжує працювати над послугою розмитнення авто в "Дії". Цифровізація усуває людський фактор із процесу, а отже унеможливлює корупційні схеми та хабарі на митниці. Наразі Мінцифра доопрацьовує законопроєкт, а потім його має ухвалити Верховна Рада.

Зміна місця проживання

Через повномасштабну війну запуск сервісу в "Дії" відтермінували, але вже невдовзі розпочнеться бета-тестування послуги. Сервіс працюватиме без людського фактора. Коли ви змінюватимете місце проживання, зміна статусу в реєстрі відбуватиметься автоматично.

Перереєстрація авто в разі купівлі-продажу

Незабаром купити чи продати авто можна буде в кілька кліків у "Дії" за допомогою QR-коду. Продавець та покупець зможуть сформувати договір у застосунку та підписати його після автоматизованих перевірок Головним сервісним центром. Нова послуга значно заощадить час і усуне потребу відвідувати сервісні центри МВС, стверджують у Мінцифрі.

Документи про освіту

У "Дії" доступні найнеобхідніші документи: від паспорта до водійського посвідчення. Мінцифри також працює над тим, щоб у застосунку були доступні й документи про освіту – атестати та дипломи. Так, можна буде скористатися документами в разі вступу до закладів вищої освіти чи працевлаштування.

Як повідомляв ІМІ, на порталі "Дія" запрацювала послуга автоматичного закриття ФОП. Сервіс актуальний для людей, які хочуть припинити підприємницьку діяльність або змінити форму власності бізнесу.

Liked the article?
Help us be even more cool!