У Британії музиканти випустили "тихий" альбом, протестуючи проти змін у законі про авторське право й ШІ
У Великій Британії понад тисячу музикантів випустили 25 лютого “тихий” альбом на знак протесту проти запропонованих змін до закону про авторське право. Зміни можуть дозволити компаніям використовувати творчість виконавців для навчання моделей штучного інтелекту, повідомляє Reuters.
Як пише медіа, творчі індустрії в усьому світі стикаються з юридичними й етичними викликами, пов’язаними із ШІ-моделями, що можуть генерувати контент на основі популярних творів, на яких їх натреновано, без компенсації авторам оригіналів.
Уряд Великої Британії, яку прем’єр-міністр Кір Стармер прагне зробити “світовою наддержавою у сфері ШІ”, запропонував послабити закони, які наразі дають авторам літературних, драматичних, музичних і художніх творів контроль над використанням свого доробку.
Згідно з пропозицією, розробники ШІ зможуть навчати свої моделі на будь-якому матеріалі, до якого ті мають законний доступ. Щоб заборонити використання своєї роботи, авторам доведеться самостійно подати відмову.
Ці зміни спричинили критику з боку багатьох митців, які заявляють, що це порушує основний принцип авторського права, яке надає творцям ексклюзивний контроль над їхніми роботами.
“Чи в музиці майбутнього наші голоси залишаться непочутими?” – запитала Кейт Буш, чия пісня “Running Up That Hill” (1985) знову стала хітом у 2022 році завдяки серіалу “Дивні дива” на Netflix.
Спільний альбом “Is This What We Want?” ("Чи цього ми хочемо?”) містить записи з порожніх студій і концертних залів, що, за словами організаторів, символізує потенційний вплив змін на доходи виконавців.
Назви 12 треків разом утворюють фразу: “Британський уряд не має узаконювати крадіжку музики заради вигоди компаній – розробників ШІ”.
Як повідомляв ІМІ, Україна має мільйони годин відеозаписів із дронів, за допомогою яких можна навчати моделі штучного інтелекту ухвалювати рішення на полі бою.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!