Україна збирає великий обсяг даних про війну для навчання моделей штучного інтелекту
Україна має мільйони годин відеозаписів із дронів, за допомогою яких можна навчати моделі штучного інтелекту ухвалювати рішення на полі бою, повідомляє агенція Reuters.
Як зазначають в агенції, протягом російського вторгнення в Україну і українська, і російська армії вже застосовували штучний інтелект для виявлення цілей, адже він сканує зображення значно швидше, ніж людина.
Зокрема, українська некомерційна цифрова система “Очі”, яка централізує й аналізує відеопотоки від понад 15 тис. екіпажів дронів на передовій, з 2022 року зібрала 2 мільйони годин (228 років) бойових відеоматеріалів із дронів, розповів агенції засновник організації Олександр Дмитрієв.
“Це пожива для ШІ: якщо ви хочете навчити штучний інтелект, дайте йому 2 мільйони годин (відео), і він стане чимось надзвичайним”, – сказав Дмитрієв.
За його словами, ці записи можуть використовуватися для навчання моделей ШІ бойових тактик, виявлення цілей і оцінювання ефективності систем озброєнь.
“Це, по суті, досвід, який можна перетворити на математику”, – додав він, пояснюючи, що програми штучного інтелекту можуть вивчати траєкторії й кути найбільшої ефективності збройних систем.
Система “Очі” була створена 2022 року, щоб надати військовим командирам змогу оглядати свої бойові зони через відео з дронів усіх найближчих екіпажів, виведених на один екран. Після її впровадження команда зрозуміла, що відео, які передають дрони, можуть стати корисним архівом війни, і почала їх зберігати.
За словами Дмитрієва, щодня до їхньої бази додається в середньому п'ять-шість терабайтів нових даних із зони бойових дій.
Дмитрієв зазначив, що веде перемовини з представниками деяких країн – союзників України, які виявили зацікавлення до системи “Очі”, але відмовився розголошувати деталі.
Семюел Бендетт, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки (CNAS) у США, зазначив, що такий великий обсяг даних буде надзвичайно цінним для навчання систем штучного інтелекту розпізнавання об’єктів і визначення подальших дій.
Марія Ігнатьва, Валентина Троян
Help us be even more cool!