ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Болгарії в онлайн-медіа втричі побільшало російської пропаганди - дослідження

Фото – kmfoundation.org
Фото – kmfoundation.org

У болгарських онлайн-медіа у другому кварталі 2023 року більш ніж втричі зросла кількість російської пропаганди порівняно аналогічним періодом минулого року. 

Про це йдеться у звіті Фонду гуманітарних і соціальних досліджень - Софія (Human and Social Studies Foundation), який досліджує пропаганду в інтернеті, повідомляє болгарська служба Радіо Свободи.

Також зросла кількість фейкових новинних сайтів, які передруковують неправдиву інформацію про війну Росії проти України та про ключові внутрішньополітичні події, зокрема, щодо формування кабінету міністрів Ніколая Дєнкова. 

Згідно зі звітом, речники російської пропаганди в Болгарії продовжують бути активними і “прагнуть адаптувати готові наративи з Москви до мінливої ​​реальності в країні”.

Значна частина дезінформації надходить із так званих “грибних сайтів” (швидкозростаючі, недовговічні сайти, що поширюють вигадки, які контролюються тим, що дослідники називають “машиною для передруку фейкових новин”).

У Фонді кажуть, що ця “машина” була створена у 2022 році та нерозривно пов’язана з інформаційним агентством Blitz.

“Вона включає понад 370 анонімних квазіновинних сайтів з майже ідентичним дизайном та ідентичним контентом, які за досліджуваний період передруковували в середньому від 3 до 9 статей проросійського змісту (до 3500 пропагандистських передруків у пікові дні)”, – пишуть автори звіту.

Загалом за період з 1 по 30 червня 2023 року виявлено 105741 статей, які є пропагандистськими. Для порівняння, за п'ять місяців минулого року їх було близько 36 тисяч.

Основна теза, яку поширюють “грибні сайти”, полягає в тому, що Росія виграє війну в Україні, а президент РФ Володимир Путін продовжує користуватися підтримкою всього суспільства. Обидва твердження не відповідають дійсності, а подаються як факти в пропагандистських виданнях.

Крім фейкових сайтів, автори звіту також звертають увагу на діяльність так званих “живих спікерів”, завдання яких “опромінювати не стільки почуття, скільки інтерпретації подій”.

Фонд називає Мартіна Карбовського та Петра Волгіна речниками російської пропаганди. Він також визначає деяких політиків як розповсюджувачів неправдивої інформації. Дослідники зазначають, що активно стежать за виступами в ЗМІ президента Румена Радева, лідера партії “Вазраждане” Костадіна Костадінова, а також лідера BSP Корнелії Нінової.

Також є три теми, на яких зосереджувалася російська пропаганда в країні в квітні-червні 2023 року. Це спроба збройного перевороту групи “Вагнер” Євгена Пригожина, обрання євроатлантичного уряду Ніколая Дєнкова, а також марші за мир і нейтралітет в Болгарії, де майорять російські прапори.

Як повідомляв ІМІ, у червні Фонд гуманітарних і соціальних досліджень - Софія (Human and Social Studies Foundation) писав, що у Болгарії велика мережа сайтів-сміттярок поширювала неправдиві новини та дезінформацію, зокрема російську.

Liked the article?
Help us be even more cool!