ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Болгарії мережа із сотень сайтів-сміттярок поширює російську дезінформацію

20.06.2023, 11:57
Фото – crestresearch.ac.uk
Фото – crestresearch.ac.uk

У Болгарії велика мережа сайтів-сміттярок поширювала неправдиві новини та дезінформацію, зокрема російську. 

Про це стало відомо з дослідження болгарського аналітичного центру Human and Social Studies Foundation, який спеціалізується на дослідженні російської пропаганди в інтернеті, пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Аналітики HSSF виявили мережу з майже 400 однотипних сайтів, які, схоже, створили саме для того, щоб транслювати російські наративи на болгарську аудиторію. 

За їхніми висновками, збільшення кількості таких ресурсів – одна з причин швидкого зростання обсягів російської пропаганди в болгарському інфопросторі.

До кінця 2022 року, порівняно з 2021-м, кількість такого контенту зросла майже у 20 разів. Аналітики зазначають, що головних сплесків було два – на початку та наприкінці року. 

"На початку року сформувалася невелика мережа агрегаторів, які підсилювали російські наративи. До кінця року вона розрослась у велетенську машину (ідентифіковано 370 сайтів), що збільшило поширення кожного меседжу приблизно у 400 разів", – зазначають автори. Сайти, найімовірніше, використовують платформу Share4Pay, яка сплачує користувачам за поширення новин з цих сайтів у соцмережах.  

Аналітики помітили й надзвичайно високу активність у Facebook – тисячі постів на сторінках у групах, що отримали понад 7,6 млн взаємодій. Зазвичай це сторінки, що позиціюються як розважальні або комерційні, а не новинні. 

За словами авторів дослідження, не всі меседжі російської дезінформації сприймають однаково. Так, переконання про могутність "другої армії світу", схоже, знижується, а позитивне сприйняття Путіна обвалилося втричі. Проте краще сприймають наративи про те, що, наприклад, Болгарія на боці України, тому що болгарський уряд залежить від західних партнерів, що Захід "втягнув Росію у війну", що військова допомога Україні втягує Болгарію у війну.

Liked the article?
Help us be even more cool!