ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Білорусі відпустили частину журналістів, ще двоє залишаються затриманими

10.08.2018, 10:50
Фото - news.tut.by/"День"

В ізоляторі тимчасового тримання у Білорусі залишаються кореспондент “Німецької хвилі” у Мінську Павлюк Биковський і головний редактор інформагентства БелаПАН Ірина Лєвшина, затримані у рамках розслідування справи про незаконний доступ до платної інформації державного агентства “БелТА”.

Більшість затриманих 7–8 серпня журналістів незалежних ЗМІ звільнили з-під варти, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Так, протягом минулої ночі слідчі відпустили на свободу журналістів порталу Tut.by Анну Колтигіну, Анну Єрмачонок, головного редактора tut.by Марину Золотову. Раніше була звільнена Галина Уласик.

Слідчий комітет Білорусі з цього приводу заявив, що ході проведення слідчих дій здобуті докази, свідчення підозрюваних, які “підтверджують факти”, що стали підставою для порушення кримінальної справи за статтею “несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації”. Йдеться про несанкціонований доступ до платної стрічки новин державного інформагентства БелТА.

Головний редактор Марина Золотова, серед іншого, звинувачена за статтею “бездіяльність посадової особи”, тому що, за даними слідчих, вона знала і не зупинила такий доступ її співробітників.

Усього в кримінальній справі фігурують представники шести редакцій: видавництва “Білоруська наука”, газета “Культура”, ТОВ “РіелтБай”, ТОВ “АйТіВі”, ЗАТ “БелаПАН”, ТОВ “ТутБай Медіа”.

Більшість затриманих із редакцій незалежних ЗМІ наразі відпустили під підписку про невиїзд, триває слідство, їм загрожує до двох років ув’язнення. Марині Золотовій – до 5 років та позбавлення права обіймати керівні посади.

“Влада хоче максимально контролювати медіа, не допускати небажаної інформації і коментарів. Вони повністю контролюють телебачення і радіо. Але епоха онлайн-медіа створила в керівних верхах почуття, що вони втрачають важелі впливу. Надзавдання силовиків – залякати, посилити самоцензуру, щоб більше контролювати медійний сектор. І, зокрема, tut.by, а це дуже масштабний ресурс, який має великий вплив на свідомість білорусів. Тому він і потрапив в приціл”, – заявив у зв’язку з арештами журналістів аналітик інформаційного агентства БєлаПАН Олександр Класьковський.

Нагадаємо, 7 та 8 серпня у Білорусі проводились обшуки та затримання журналістів низки незалежних медіа.

7 серпня в рамках кримінальної справи була затримана міжнародний оглядач “БелаПАН” Тетяна Коровенкова і чотири співробітники видання TUT.BY.

8 серпня в центральний апарат слідчого комітету затримали трьох журналістів Realt.by Ігоря Хмара, Марію Сороку, Олену Масловський і головного редактора Владислава Кулецькій. З офісу компанії слідчі вивезли комп’ютери і ноутбуки.

Також 8 серпня затримали журналістів Олексія Жукова і Павлюка Биковського, яким пізніше дали статус підозрюваних у справі про “незаконний доступ” до платної підписки інформаційного агентства БелТА. Биковського і Жукова затримали на три доби.

8 серпня ввечері слідчий комітет Білорусі відпустив після допиту журналістів порталу Realt.by Ігора Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську і Владислава Кулецького, яких затримали зранку того ж дня

Слідчий комітет Білорусі розслідує кримінальну справу за статтею про “несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації”.

Підставою до порушення справи стала заява державного інформаційного агентства “БєлТА” про збої під час здійснення доступу до інформації для передплатників, які надавалися “БєлТА”. За версією слідства, затримані журналісти мали “неправомірний доступ” до стрічки новин “БєлТА” протягом останніх двох років, що склало понад 15 тисяч несанкціонованих підключень.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!