Цьогоріч поліція відкрила 13 справ щодо злочинів проти журналістів

У 2025 році поліція зареєструвала 13 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа.
Про це повідомив голова Національної поліції Іван Вигівський в інтерв’ю “Детектору медіа”.
З них сім – за статтею 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”), п’ять – за ст. 345-1 (“Погроза або насильство щодо журналіста”) і одне – за ст. 347 (“Умисне знищення або пошкодження майна журналіста”).
“Сьогодні всі справи стосовно журналістів на контролі міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка й у мене як голови Нацполіції. Йде оперативне інформування, якщо щось трапляється з представником медіа, то чергова частина одразу повідомляє”, – сказав він.
Якщо такі справи не розкриті або неналежно розслідуються, додав він, керівництво всіх рівнів заслуховує їх, і це дає свої результати.
Він також повідомив, що 2024 року було відкрито 85 проваджень, з них 69 за фактами перешкоджання законній професійній діяльності журналістів відкрила саме Національна поліція.
“Однак ми враховуємо залишки кримінальних проваджень минулих років, тому у 2024 році закінчено розслідування у 98 кримінальних правопорушеннях, із яких 11 направлено до суду. Зокрема, за ст. 171 (перешкоджання законній діяльності) і ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста)”, – сказав Вигівський.
Він додав, що завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом перешкоджання журналісту “Української правди” Михайлу Ткачу під час знімання репортажу біля ресторану “Тандир” у селищі Козин на Київщині, яке сталося 17 листопада 2023 року. Викрито двох чоловіків, яким повідомлено про підозру. Обвинувальний акт скеровано до суду 4 січня 2024 року.
Крім того, голова Національної поліції повідомив, що цього року закінчено розслідування у 28 кримінальних провадженнях, з яких два передано до суду за статтями 171 та 345-1.
“Одна з них, приміром, щодо погроз фізичною розправою на адресу журналіста онлайн-медіа під час здійснення ним професійної діяльності 25 жовтня 2024 року в селі Калаглія на Одещині. Викрито чоловіка, якому повідомлено про підозру”, – сказав Вигівський.
Як повідомляв ІМІ, за даними Офісу генпрокурора, наданими ІМІ, упродовж 2024 року правоохоронці зареєстрували 85 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. Водночас лише шість справ було розслідувано і передано до суду з обвинувальними актами (у 2023 році до суду було передано сім кримінальних проваджень, у 2022 році – чотири).
Help us be even more cool!