ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Центр громадянських свобод передасть Нобелівську премію на відновлення, підтримку людей і боротьбу за справедливість

13.12.2022, 18:00
Фото – Facebook-сторінка Олександри Матвійчук
Фото – Facebook-сторінка Олександри Матвійчук

Громадська організація "Центр громадянських свобод", яка отримала Нобелівську премію миру, планує переказати кошти на відновлення, підтримку людей, які цього потребують, і боротьбу за справедливість.

Про це голова правозахисної організації Олександра Матвійчук розповіла в інтерв'ю НВ.

"Зрозуміло, що в жодному разі ми не збираємося залишати гроші собі, і зараз в організації йдуть обговорення того, як краще застосувати їх на благо України й людей тут. Є багато напрямків, які потребують фінансової допомоги, але ми виділили три – відновлення, підтримка людей, які цього потребують, і боротьба за справедливість. Якщо говорити про конкретний проєкт, то не ми будемо менеджерити ці кошти, є багато організацій, які працюють по цих напрямках", – сказала Олександра.

За інформацією видання, ідеться про 10 млн шведських крон, або $960 тис. За словами Матвійчук, гроші ще не надійшли на рахунки організації.

Нобелівську премію миру отримали Центр громадянських свобод, а також білоруський правозахисник Олесь Біляцький і російське правозахисне товариство "Меморіал". Однак спільного інтерв'ю переможці не давали.

"Тут, у Норвегії, перше питання, яке я отримала, коли вийшла з літака, було про те, чому ми відмовилися давати спільне інтерв'ю. Я пояснила, що Україна бореться за свою суб'єктність, нам всім є, що сказати, і дуже правильно буде говорити в повний голос на окремих інтерв'ю", – пояснила Олександра Матвійчук.

Протягом останніх 15 років Центр громадянських свобод захищає права людини та зініціював проєкт правової допомоги "Євромайдан SOS" і глобальну акцію Save Oleg Sentsov, яка сприяла звільненню українського режисера та ще 34 політичних в’язнів. Нині українська організація долучається до документування злочинів російських військових в Україні.

Як повідомляв ІМІ, Нобелівську премію миру 2022 року цього року присуджено українській правозахисній організації "Центр громадянських свобод", білоруському правозахиснику Олесю Біляцькому, російській правозахисній організації "Меморіал".

У Нобелівському комітеті пояснили, що лауреати представляють громадянське суспільство у своїх країнах.

"Вони багато років пропагували право критикувати владу та захищати основні права громадян. Вони доклали значних зусиль, щоб задокументувати воєнні злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії", – заявили у комітеті.

Премію вручили в столиці Норвегії Осло 10 грудня, в Міжнародний день прав людини.

Liked the article?
Help us be even more cool!