ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Трамп підписав указ проти "цензури" в соцмережах

29.05.2020, 10:01
Фото – Erin Scott / Reuters
Фото – Erin Scott / Reuters

Президент США Дональд Трамп підписав указ, спрямований на компанії соціальних мереж у четвер, через кілька днів після того, як Twitter назвав два його твіти "потенційно оманливими". Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на CNN.

Виступаючи перед підписанням указу, Трамп сказав, що цей крок має "захистити свободу слова від однієї з найсерйозніших небезпек, з якими вона зіткнулася в американській історії".

"Невелика жменька монополій соціальних мереж контролює величезну частину всіх державних і приватних комунікацій у Сполучених Штатах, – заявив він. – У них необмежена влада цензурувати, обмежувати, редагувати, формувати, приховувати, змінювати практично будь-яку форму спілкування між приватними громадянами і великою громадською аудиторією".

У довгостроковій перспективі Білий дім прагне обмежити владу великих платформ соціальних мереж, переосмисливши закон 1996 року, який захищає вебсайти та технологічні компанії від судових позовів. Але експерти-юристи як правого, так і лівого спрямування висловили серйозну заклопотаність з приводу цієї пропозиції. Вони кажуть, що вона може бути неконституційною, тому що ризикує порушити права приватних компаній за Першою поправкою.

Відповідно до розділу 230 закону про пристойність у сфері комунікацій, технологічні компанії наразі користуються широким імунітетом від цивільних позовів на основі публікацій користувачів, оскільки вони розглядаються як "платформи", а не "видавці".

Указ Трампа покликаний чинити тиск на регуляторів, включно з Федеральною комісією з комунікацій і федеральною торговельною комісією, щоб вони розробили нові правила, які обмежили б цей імунітет.

У Twitter назвали указ "реакційним і політизованим підходом до знакового закону".

Як повідомлялося, президент США пригрозив соцмережам жорстким регулюванням або закриттям після того, як Twitter зробив зауваження до його посту.

Liked the article?
Help us be even more cool!