ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ткаченко закликав світову спільноту бойкотувати російську культуру та її представників

12.10.2022, 15:21
Фото - скріншот з відео Радіо Свобода
Фото - скріншот з відео Радіо Свобода

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко закликає всіх європейських та міжнародних культурних діячів відмовитися від співпраці з російськими артистами та від використання російських творів композиторів та письменників, які Росія свідомо називає своєю зброєю. 

Про це йдеться в його відкритому повторному зверненні, оприлюдненому на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

"Культура не може бути поза політикою. Особливо коли культура – один з видів політики, який використовує ядерна держава-терорист як зброю у війні проти світової демократії. Щодня восьмий місяць поспіль російські ракети падають на українську землю. Щодня путінська росія свідомо знищує все, що пов’язане з українським: убиває мирних мешканців, нищить цивільну інфраструктуру, цілить у наші театри та музеї, краде та присвоює заслуги українських митців, намагається переконати світ у величі російської культури, водночас підкреслюючи другорядність української", – йдеться у зверненні. 

Він нагадав, що тоталітарний режим Кремля активно використовує російське мистецтво та митців як зброю пропаганди, а також для очищення своєї репутації на Заході. 

"Не так давно Путін під час чергової промови заявив, що "Ленінградська симфонія Шостаковича продовжує викликати найсильніші почуття у нових поколінь" через те, що вона про "любов до батьківщини та готовність її захищати", натякаючи на те, що Шостакович виправдовував війну. Символ Z на підтримку війни в Україні розмістили на фасаді Московського театру Олега Табакова. А Театр Єрмолової під керівництвом Олега Меньшикова розпочав "творчу співпрацю" зі Слідчим комітетом РФ", – зазначив Ткаченко.

За його словами, російська культура – це частина російської державної військово-тоталітарної машини. 

"І не можна її поділити на погану та хорошу. Тому не повинно виникати запитань, чому світ має відмовитися від російської культури. Здавалося, у світі залишилося не так багато людей чи культурних закладів, які б не розуміли наміри рф та причини / наслідки кривавих "багатокроківочок" путінського режиму. Але досі є ті, хто не цурається співпрацювати з російськими артистами, які підтримують агресію Росії проти України або замовчують жахливі злочини", – йдеться у зверненні.

Він зауважив, що люди, які ґвалтують і вбивають українських дітей та мирних жителів, спалюють українські книжки на окупованих територіях, виховані російською культурою.

"Я закликаю всіх, хто бачить звірства, які коїть Росія щодо України, весь цивілізований світ підтримати це звернення та відмовитися від співпраці з російськими артистами та від використання російських творів композиторів та письменників, які Росія свідомо називає своєю зброєю. Інакше ви стаєте по одну сторону з агресором та назавжди залишитись в історії по ту сторону зла. Разом з політичними та економічними санкціями, нам необхідно посилити наші зусилля щодо бойкоту присутності Росії в міжнародному культурному просторі! Не має бути жодного діалогу з культурою терористів", – заявив Олександр Ткаченко.

Liked the article?
Help us be even more cool!