ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Телеканали іномовлення працюють на внутрішню аудиторію – аналітика ІМІ (оновлено)

Телеканал “Дім” виготовляє переважно розважальний контент, який дивиться незначна частка внутрішньої української аудиторії. А контент FreeДом представлений на всіх можливих майданчиках усередині України та має сумнівні результати роботи на російськомовну аудиторію за кордоном.

Про це йдеться в дослідженні Інституту масової інформації “Внутрішнє іномовлення України. На кого мовлять державні телеканали “Дім” і “FreeДом”. 

“Дім” орієнтується на переселенців та людей, які виїхали за кордон, і виготовляє розважальний, культурно-просвітницький і соціальний контент. Однак, відповідно до дослідження ІМІ, контент “Дому” видається таким, що спрямований на загальнонаціональну аудиторію, а наявні звіти переглядів на ОТТ показують, що “Дім” не є популярним і всередині України.

Водночас російськомовний телеканал FreeДом присутній в українських кабельних мережах і ОТТ-платформах.

Згідно з жовтневим звітом BIG DATA UA щодо ОТТ/IPTV-платформ, серед українських новинних телеканалів FreeДом стосовно частки перегляду (Shr%) посідає четверте місце – 0,16%. Найближчі позиції в УНІАН ТБ і “Апостроф ТВ” – частка по 0,15%. Зважаючи на меншу конкуренцію, в кабельних мережах частка FreeДом може бути приблизно 0,5%, а на супутнику 0,8%”, – йдеться в дослідженні.

Крім цього, контент FreeДом у своїх соціальних мережах і ютубі активно поширюють українські медіагрупи, партнери іномовлення: 1+1 media, Starlight Media та Inter Media Group. Отже, коли Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України звітує про 8,9 млрд переглядів контенту FreeДом на діджитал-майданчиках з початку створення телеканалу, то 1,9 млрд – це перегляди FreeДом, а 7 млрд – українські медіагрупи. Тобто російськомовне іномовлення широко представлене на внутрішніх українських майданчиках. 

“Дім” і FreeДом – це державні телеканали іномовлення. Державне підприємство Мультимедійна платформа іномовлення України – це материнська компанія цих телеканалів. 

Нагадаємо, що під час вступу до Ради Європи Україна зобовʼязалася дотримуватися вимог забезпечення плюралістичної демократії, верховенства права та захисту прав людини і основних свобод. Відповідно до резолюції ПАРЄ 2005 року, Україна зобовʼязана перетворити державні телерадіокомпанії на канали суспільного мовлення.

Оновлення.

ДП “МПІУ” підготувало відповідь на критику ІМІ, в якій сказано, що, на їх думку, матеріали ІМІ “містять низку тез та висновків щодо діяльності ДП “МПІУ”, які не відповідають дійсності, у публікаціях присутня неповна, неточна або ж неправдива інформація, часто подана відокремлено від контексту”. ІМІ не знайшов у цій відповіді спростувань наведених фактів.

Також ДП “МПІУ” надіслали скаргу в Комісію з журналістської етики. Своєю чергою, у висновку КЖЕ вказано, що новинний матеріал “Телеканали іномовлення працюють на внутрішню аудиторію – аналітика ІМІ” відповідає вимогам Кодексу етики українського журналіста. Комісія зазначила, що аналітичний звіт “Внутрішнє іномовлення України. На кого мовлять державні телеканали “Дім” і “Freeдом”” — це продукт діяльності громадської організації як аналітичного центру, а не онлайн-медіа та складається з оціночних суджень автора. Тому він не розглядався на предмет оцінки дотримання журналістських стандартів.

Водночас комісія закликала заявників з-поміж представників державного сектору бути толерантнішими до критики власної діяльності з боку громадських організацій, особливо в разі, коли така критика спирається на належні факти.

“Тональність такої критики або ж вибір кута погляду на проблему авторів дослідження є елементом свободи вираження поглядів як таких організацій, так і їх представників, захищається як їх оціночні судження і не має ставати предметом аналізу регуляторних (як само-, спів-, так і державних) та судових органів, окрім випадків, коли така критика спирається на недостовірні факти”, – заявили в комісії.

Liked the article?
Help us be even more cool!