Світлини Маріуполя фотографа Дмитра Чичери можна отримати за донат ЗСУ
Команда маріупольського хабу "Халабуда", яка релокувалася до Черкас, знайшла частину фотоархіву керівника хабу Дмитра Чичери й надрукувала листівки з його світлинами Маріуполя.
Листівки даруватимуть тим, хто допомагає волонтерам грошима, повідомляється на сторінці "Халабуди".
"Ми відкриємо новий терміновий збір в окрему банку на потреби маріупольської аеророзвідки, де ми розіграємо не тільки листівки, але і фото Дмитра Чичери, роздруковане на холсті", – наголосили волонтери.
Як пише видання 0629.com.ua, маріупольська "Халабуда" – це організація, яка стала центром розвитку громадського сектору в Маріуполі. Керував нею маріупольський фотограф Дмитро Чичера.
Під час повномасштабного вторгнення "Халабуда" перетворилася на майже єдиний доступний для містян центр допомоги, де збиралися волонтери з усього міста.
Команді "Халабуди" довелось евакуюватися в середині березня 2022 року до безпечнішого міста України. Керівник "Халабуди" Дмитро Чичера не покинув міста. Він залишився в Маріуполі. Зараз доля Дмитра не відома.
"25 лютого ми попрощалися, я вимушена була поїхати до Запоріжжя. Вже тоді Діма був повністю сконцентрований на роботі. Я бачила його погляд і розуміла це", – розповіла його дружина Людмила Суспільному.
З її слів, чоловік допомагав пораненим, відвозив їжу, розбирав завали. Разом з командою відвідував бомбосховища, людей, які переховувалися в закутках підвалів з дітьми, доставляв усе необхідне. За час активної роботи "Халабуди", до 17–18 березня, до руху залучили до 250 волонтерів.
"Остання розмова з ним була дуже сумбурна і дуже коротка. Я його просила виїхати, але він сказав, що залишиться там до останнього. Потім зв'язок перервався", – переповіла жінка.
Розповіді людей, які лишалися з Дмитром до останнього, різняться, зазначила вона:
"Дехто каже, що він вийшов поговорити телефоном. Інші говорять, що пішов подивитися на прильоти, які були в приміщення недалеко від волонтерського центру. Взяв аптечку, вийшов і вже не повернувся. Хлопці прочекали дві години і пішли його шукати. Але пройшов уже значний час, за цей час можна було далеко зайти від центру. У найближчих кварталах не знайшли ні його, ні ознак поранень. Потім і ці люди вимушені були покинути місто".
Відтоді пані Людмила шукає чоловіка самотужки: збирає хоч якусь інформацію від очевидців, звертається до координаційних штабів, подала офіційну заяву до поліції та Червоного Хреста. Однак результатів поки немає.
Help us be even more cool!