ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суспільне виправило новину з сексистським формулюванням про антарктичну експедицію

07.04.2021, 12:30
Фото - Національний антарктичний науковий центр
Фото - Національний антарктичний науковий центр

Сайт “Суспільне Новини” виправив в новині сексистське формулювання про учасницю антарктичної експедиції після зауваження директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого, повідомляє “Детектор медіа”.

У новини написали, що в Антарктиді біологу з Харкова допомагатиме єдина жінка у команді. Насправді у кожного з науковців своя індивідуальна програма.

“Що таке гендерні стереотипи та наскільки вони живучі в нашому суспільстві? Ось свіжий приклад. Ми вчора поширили новину про відправку 26-ї української експедиції. До новини додавалась інфографіка з інфою про учасників експедиції. Оригінал можете подивитись у нас на сторінці – однакова інфа про кожного учасника. А далі медіа як водиться переповіли кожний на свій лад, і от на Суспільному я з цікавістю дізнаюсь, що (цитата) “Живі організми в Антарктиді вивчатиме 29-річний біолог з Харкова ***. Йому допомагатиме єдина жінка у команді — біологиня Оксана Савенко, яке вже вдруге їде на зимівлю”. Камон?! Что ето? Ми ніде ні словом не писали, хто кому допомагатиме. Якщо когось цікавить – у кожного з науковців своя індивідуальна програма і ті завдання, за які він відповідає персонально, а допомагають в Антарктиді всім колективом кожному із колег, така там полярна етика”, – написав Євген Дикий на своїй  сторінці у Facebook.

За його словами, Оксана Савенко зимуватиме в Антарктиді не вперше і “було б логічно припустити що якраз вона навчатиме колег-першоразників, а не “допомагатиме” їм”.

“Але ж досвідчена колега – дівчинка, отже за визначенням здатна лише "допомагати" та бути “вєдомою”, так, Суспільне?..”, – зауважив Євген Дикий.

На цей пост відреагувала редакторка сайту “Суспільне Новини” з Харкова і написала Євгену Дикому повідомлення з вибаченнями за недогляд і допущену у новині помилку.

“Ні на хвилину не сумніваюсь, що авторка поста не мала на увазі нічого поганого - навпаки, звернув увагу на новину саме тому, що це сидить "на підкорці" і навіть не помічається. Отже вчимось, вчимось, вчимось…”, – додав Євген Дикий.

Після цього на сайті “Суспільне Новини” прибрали з тексту згадане формулювання. Тепер в новині про єдину учасницю експедиції повідомляють так: “У команді — біолог Антон Пуговкін та біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала)”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!