ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суспільне приєдналося до ініціативи, яка закликає розробників ШІ захистити доброчесні новини

Ілюстрація ІМІ

Суспільне приєдналося до тисячі глобальних мовників із закликом до розробників штучного інтелекту (ШІ) захистити верифіковані, доброчесні новини та сприяти використанню ШІ в суспільних інтересах. 

Про це повідомляється на сайті мовника.

Ініціативу “Доброчесність новин в епоху штучного інтелекту” започаткувала Європейська мовна спілка (ЄМС), її підтримали Всесвітня газетна асоціація (WAN-IFRA), тисячі суспільних та комерційних мовників і видань у Латинській Америці, США й Азії. 

Оголосили ініціативу 5 травня під час Всесвітнього конгресу новинних медіа – 2025 у Кракові (Польща). 

Заклик до компаній – розробників ШІ містить п’ять ключових принципів, які мають на меті протидіяти дезінформації й сприяти достовірним новинам, а також потенційно стати основою спільного кодексу практики для технологічних компаній і медіа. 

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив, що ці принципи узгоджуються з принципами мовника щодо використання ШІ, які передбачають прозорість, відповідальність і збереження людського контролю над контентом. 

Він розповів, що Суспільне застосовує ШІ для автоматизації технічних процесів, таких як транскрибування, субтитрування й переклад. Але фінальні рішення завжди ухвалюють люди.

“Підтримка цієї ініціативи є логічним продовженням наших зусиль у сфері медіаграмотності та боротьби з дезінформацією задля забезпечення якісної й достовірної інформації”, – зазначив Чернотицький.

П’ять принципів для збереження цілісності новин в епоху ШІ:

  • Новинний контент має використовуватися в моделях та інструментах генеративного ШІ лише з дозволу автора.
  • Вартість достовірної та актуальної інформації повинна бути справедливо визнана у випадках її використання задля вигоди третіх сторін.
  • Точність і атрибуція є важливими. Першоджерело новин, що лежить в основі матеріалу, створеного за допомогою ШІ, має бути очевидним і доступним для громадськості.
  • Використання різноманітних інформаційних джерел дасть суттєві переваги для роботи інструментів ШІ. 
  • Ми закликаємо технологічні компанії розпочати офіційний діалог з медіа для розроблення загальних стандартів безпеки, точності та прозорості.

Як повідомляв ІМІ, згідно з дослідженням Microsoft, ШІ може послаблювати критичне мислення користувачів і робити їх менш розумними.

Liked the article?
Help us be even more cool!