ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Сущенко написав, що всі листи, які йому надходять, проходять жорстку цензуру

28.03.2019, 16:36
Фото - Марк Фейгін

Незаконно засуджений в РФ журналіст Роман Сущенко описав, який вигляд мають листи після того, як їх прочитав цензор у колонії: частина тексту замальована або взагалі вирізана з листа.

Про це він написав у листі активістці Ірині Владимировій, яка розмістила листа в одній з груп у Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Дякую за листівку, конверти і лист. Щоправда, чверть тексту українською (а можливо, німецькою) мовою виявилася ретельно заштрихована (дуже методично й послідовно), стоїть печатка і коментар: "листування дозволене тільки російською мовою”, - розповів Сущенко.

Також Сущенко повідомив, що в інший листівці з привітаннями до дня його народження “весь текст, написаний від руки, виявився вирізаний”.

Укрінформ нагадує адресу, за якою можна писати політв'язню:

Сущенко Роману Владимировичу

ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской обл.,

деревня Утробино, Кировская область,

Россия 613043

Усі листи необхідно надсилати російською мовою, інакше цензура їх не пропустить.

Як повідомляв ІМІ, 4 червня 2018 року Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, а 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.

30 вересня 2016 року у Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства “Укрінформ” у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

Роман Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!