ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Сущенка перед етапом помістили в "Матросскую тишину" – Фейгін

18.10.2018, 15:14
Фото - ukrinform

У процесі етапування незаконно засуджений в РФ журналіст Укрінформу Роман Сущенко був поміщений у збірний пункт в'язниці “Матросская тишина”. Подальший його маршрут поки невідомий. Про це Укрінформу повідомив громадський захисник Марк Фейгін.

“З того, що мені відомо точно. 7-8 жовтня Роман Сущенко був переміщений у збірний пункт в “Матросской тишине”, так звану “збірку”. Скільки він там перебував і куди його було направлено, я не знаю. Минуло десять днів. Це в межах закону РФ, тому поки готувати ніяких звернень ми не будемо. Почекаємо ще 2,5-3 тижні від початку процесу етапування, отже – до кінця жовтня. Сподіваюся, до того часу потрібна інформація з'явиться. Якщо ж ні, слатимемо запити”, - сказав Фейгін.

Він нагадав, що відповідно до ст. 17 кримінально-виконавчого кодексу РФ адміністрація установи або орган ФСВП повинні повідомити про прибуття засудженого до місця відбування покарання не пізніше ніж за 10 днів з дня прибуття. Водночас повідомлення може бути відправлено звичайною “тихохідною” поштою. А згідно зі ст. 76 КВК під час етапування засуджений може до 20 діб утримуватися в транзитно-пересильному пункті. Тобто на законних підставах етапування, в принципі, може затягнутися надовго.

“Я не думаю, що в нашому випадку буде навмисне затягування процесу етапування Сущенка і сповіщення про його прибуття. До того ж Консульство України в Москві писало ноту, зверталося з листом до російської влади (це робиться через МЗС РФ) про те, щоб після прибуття Сущенка найближче українське консульство в Росії було поінформовано якнайшвидшим чином. Водночас я сподіваюся, що мого підзахисного не буде відправлено кудись далеко. Волгоград, Нижній Новгород, Мордовія - гадаю, буде щось таке”, - сказав захисник.

Також Фейгін уточнив, що днями консул України в Москві планував побувати в "Лефортово", щоб забрати деякі особисті речі Романа Сущенка, які залишилися там, насамперед книжки.

Як повідомляв ІМІ, 8 жовтня українського журналіста Романа Сущенка етапували із СІЗО Москви до місця відбування покарання.

4 червня Московський міський суд РФ засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Скарга на вирок була подана 5 червня, а 12 вересня Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду.

30 вересня 2016 року у Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства “Укрінформ” у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

Роман Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!