ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Суд визнав, що Зеленський як президент має використовувати державну мову

09.10.2020, 15:36
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Верховний суд України визнав, що Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків.

Таке рішення суд ухвалив 7 жовтня, повідомляється на сайті Верховного суду України.

До суду з позовом звернулася особа, у якому просила визнати протиправним спілкування Президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України під час здійснення повноважень.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі. 

Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою. 

“Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність”, – йдеться в повідомленні. 

Суд закрив провадження в справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Liked the article?
Help us be even more cool!