ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Суд у справі Шеремета замінив одного з трьох присяжних

08.10.2020, 16:48
Фото – Free Dr Kuzmenko
Фото – Free Dr Kuzmenko

8 жовтня Шевченківський районний суд Києва усунув у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета одного з трьох присяжних Юрія Михайленка і замінив його іншим, повідомляє "Українська правда".

Присяжний Михайленко – чоловік Ганни Чупіної, яку автоматична система теж обирала для розгляду справи. Чупіна взяла самовідвід, пославшись на те, що закон забороняє працювати разом із родичем. Михайленко самовідвід не взяв. Через це захист ще на початку хотів усунути присяжного, однак суд відмовив.

Після цього захист удруге хотів усунути Михайленка, пославшись на те, що закон зобов'язує присяжного правдиво відповідати на запитання сторін, а чоловік, ймовірно, збрехав, коли казав, що не живе разом із Чупіною. Тоді суд теж відмовився відвести Михайленка.

Після цього прокурор звернувся до поліції і попросив перевірити, чи дійсно Михайленко і Чупіна живуть разом. Після того як інформація підтвердилася, відвести присяжного попросив уже прокурор, і суд це прохання задовольнив.

Після винесення ухвали суд запропонував Михайленку дати пояснення, однак той відмовився.

У справі є двоє запасних присяжних, і одним з них – Юрієм Федоренком – суд замінив Михайленка.

Федоренко – підприємець, займається управлінням нерухомістю. Присяжним працював уже у двох кримінальних справах. За його словами, він брав участь в обох Майданах.

Чоловік відзначився доволі різким спілкуванням із прокурором. Представник обвинувачення питав його серед іншого, якою була його позиція як присяжного в попередніх справах. Обговорювати це не дозволила суддя, адже Федоренко як член суду підписав вироки й не може обговорювати деталі.

Liked the article?
Help us be even more cool!