ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Мінську знову відмовився задовольнити скаргу на арешт Сапеги

31.05.2021, 14:45
Фото - Новая газета
Фото - Новая газета

Мінський міський суд відмовив захисту громадянки Росії Софії Сапеги в задоволенні скарги на її затримання, повідомляє Радіо Свобода

Скарга розглядалася в закритому режимі, рішення суду оголосили на відкритому засіданні. 

Самої Сапеги на ньому не було.

“Скаргу захисника, адвоката Филановича, на постанову суду Партизанського району міста Мінська від 28 травня 2021 року стосовно Сапеги Софії Андріївни залишити без задоволення. Постанова є остаточною, оскарженню не підлягає”, – цитує суддю російська інформагенція ТАСС.

За даними правозахисного центру “Весна”, вона стала підозрюваною у кримінальній статті про розпалювання ворожнечі, їй загрожує до 12 років в’язниці. МЗС Росії заявило, що докладає зусиль для захисту прав росіянки.

Як повідомляв ІМІ, 28 травня суд Партизанського району Мінська (Білорусь) відхилив скаргу захисту Софії Сапеги на її затримання. Вона була заарештована на два місяці.

Софію Сапегу затримали 23 травня після екстреної посадки в Мінську літака Ryanair, разом з нею був затриманий колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич. 

25 травня на одному з підконтрольних білоруській владі телеграм-каналів з'явилося відео із “зізнанням” Софії Сапеги, яку затримали разом з Романом Протасевичем. На відео Софія Сапега каже, ніби є редактором телеграм-каналу “Чорна книга Білорусі”, який публікує особисті дані співробітників внутрішніх справ.

26 травня низка білоруських правозахисних організацій визнала політув’язненою росіянку Соф’ю Сапегу, затриману в Мінську разом з журналістом Романом Протасевичем. 

Liked the article?
Help us be even more cool!