Суд у Черкасах розпочав слухати по суті справу про побиття журналіста телеканалу “Антена”
Соснівський районний суд Черкас розпочав слухати по суті справу про побиття місцевого журналіста та керівника телеканалу “Антена” Валерія Воротника, повідомляє “Про все”.
Як пише видання, справа вже понад пів року перебуває в суді. Проте днями відбулося чергове судове засідання та справу почали слухати по суті, допитуючи потерпілого та свідків.
На лаві підсудних – очільник Управління інспектування Черкаської міської ради Станіслав Коломієць та черкащанин Микола Давидов. Їх звинувачують у тому, що вони в лютому минулого року напали на журналіста в приміщенні телеканалу та завдали йому тілесних ушкоджень. Слідчі кваліфікували подію як умисне заподіяння журналісту легких тілесних ушкоджень у зв’язку з веденням ним професійної діяльності, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
За версією потерпілого та правоохоронців, сутичку спровокував конфлікт у соцмережі “Фейсбук” через нібито несанкціоноване використання посадовцем відео телеканалу, яким керує Воротник.
Як повідомив виданню Валерій Воротник, під час минулого засідання його розпочали допитувати як потерпілого.
“Засідання, що минуло, було фактично побудоване на питаннях захисту Коломійця та Давидова до мене і тривало більше двох годин. Мене встигли допитати прокурор та адвокат Давидова Хмельницький. Але допит не завершено і буде продовжено на наступному засіданні, що відбудеться 25 січня. Але, вочевидь, уже зрозуміла тактика захисту звинувачених: людина, яка вчинила напад на мене в той момент, коли я безпосередньо займався журналістською роботою, і з причин, безпосередньо пов’язаних з діяльністю медіа, намагається довести в суді, що я не журналіст і напад не пов’язаний з моєю діяльністю. – розповів журналіст. – Напевне, з метою перекваліфікування статті звинувачення (ст. 345-2 КК України. – Ред.) на менш тяжку, за якою можуть сплинути терміни притягнення до відповідальності, або потрапити під амністію. Бо звинувачені всіляко затягують процес: більше ніж пів року на засідання не з’являлися або самі звинувачені, або їхні адвокати, і лише після ухвали суду про примусовий привід у суд звинувачених, вони почали відвідувати засідання”.
Також він додав, що під час засідання сторони обмінювалися зауваженнями та клопотаннями. Так, Воротник забороняв Коломійцю знімати себе під час допиту, зазначивши, що вважає достатньою аудіо- та відеофіксацію засідання судом, але врешті суд дозволив знімати в залі засідань, проте лише саму суддю пані Гоменюк.
Крім того, журналіст оскаржував спробу адвоката іншого обвинуваченого Давидова щодо спілкування в суді російською мовою. Валерій Воротник навіть звернувся до суду з проханням призначити адвокату Хмельницькому перекладача, бо, на думку медійника, той не повністю розуміє свідчення, що надаються українською.
За даними видання, інтереси обвинуваченого Миколи Давидова захищає відомий у Черкасах адвокат Ігор Хмельницький. Інший обвинувачений Станіслав Коломієць порадив журналістам видання прийти на наступне засідання: “Ще рано (коментувати. – Ред.). Прийдіть на наступне засідання, думаю, коментарі будуть зайві. Ті всі його коментарі нічого не варті, бо по суті все інакше”.
Як повідомляв ІМІ, 2 лютого 2021 року в Черкасах керівник муніципальної інспекції Черкаської міськради Станіслав Коломієць та невідомий чоловік побили журналіста місцевого телеканалу “Антена” Валерія Воротника. Журналіст із черепно-мозковою травмою був госпіталізований до лікарні.
Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко доручив департаменту управління справами та юридичного забезпечення провести службове розслідування з усуненням Станіслава Коломійця з обійманої посади на час проведення такого розслідування.
Конфлікт між посадовцем та журналістом розпочався ще напередодні. Валерій Воротник повідомив на своїй фейсбук-сторінці, що Станіслав Коломієць поширив у соцмережі відео телеканалу “Антена”, прибравши “плашки” каналу, чим, на думку Воротника, порушив авторське право.
Уже після нападу Станіслав Коломієць опублікував скріншоти листування з журналістом у дещо розширеній версії (увага, 18+).
За фактом нападу поліція відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці розслідують факт нападу за ч. 2 ст. 345-1 (“Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
У травні 2021 року черкаська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох осіб за фактом побиття черкаського журналіста Валерія Воротника. Чоловіків судитимуть за умисне заподіяння журналісту легких тілесних ушкоджень у зв’язку з веденням ним законної професійної діяльності, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 345-1 КК України).
Help us be even more cool!