ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд призначив 14 років ув'язнення кореспонденту прокремлівського сайту "ПолітНавігатор"

Вінницький міський суд Вінницької області засудив до 14 років позбавлення волі позаштатного кореспондента проросійського пропагандистського сайту “ПолітНавігатор”, визнавши винним у державній зраді.

Таке рішення суд ухвалив 7 грудня 2023 року, повідомляє “Судовий репортер”.

Засудженим є уродженець Житомира Володимир Михайлов, який навесні 2014 року відгукнувся на оголошення про роботу. Власник і головний редактор видання “ПолітНавігатор”, що працювало в окупованому Криму, Сергій Степанов найняв його позаштатним кореспондентом.

За версією обвинувачення, у квітні-травні 2014 року обвинувачений підготував деякі статті та фото- й відеоматеріали: “Жириновский: На Востоке Украины гибнут русские люди, требуем от руководства России принятия всех необходимых мер”; “11 мая прийди на референдум! Поддерживаете ли Вы акт о государственной самостоятельности Донецкой Народной Республики”, а також “Лидер “Оплота” засветился на параде в Севастополе и призвал вооружаться”.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України, у період із 24 лютого до 10 березня 2022 року, Степанов доручив Михайлову “готувати заздалегідь неправдиві тенденційні матеріали, спрямовані на розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні, викривлення реальних обставин воєнної агресії ЗС РФ та приховування злочинів військовослужбовців РФ”.

Йдеться про матеріали, які вийшли на сайті під псевдонімом: “В Киеве заканчиваются продукты, ретейлеры поднимают цены”; “Зеленский намекнул на возможность подрыва Киевской ГЭС, затопит все города ниже по течению”; “Никогда Путин не допустит, чтобы убивали гражданских – Черновецкий” та “Украинские власти намеренно увеличивают жертвы среди мирного населення”.

Під час судового засідання чоловік провину визнав частково. Він розповів, що був репортером видання “ПолітНавігатор” у Києві. Його робота мала інший характер, ніж про це написано в обвинувальному акті. Завдання він не отримував, а працював з інформацією в місті Києві, у псевдореспубліках “ЛНР” та “ДНР” не був. Репортажі із Севастополя не його.

Михайлов запевняв, що готував статті про економіку, а політика не його тема. Писав під псевдонімом, але багато чого з його робіт не публікувалося. За свою роботу він отримував зарплату на банківську картку.

Коли почалася війна, він перебував у Житомирі. З ним звʼязався головний редактор і сказав готувати матеріал. З 1 до 4 березня 2022 року він ще готував статті. У цей час уже знав, що сайт “ПолітНавігатор” заблоковано і щодо власника зареєстровано кримінальне провадження.

Статтю про відсутність продуктів у Києві він написав на основі інших публікацій. Так само зробив з матеріалом про Черновецького: інформацію взяв з його виступу.

Водночас Михайлов говорив, що статті 2014 року йому не належать. Відео він не робив, у Словʼянську не був, коментарі не писав. Жириновського не знає, ніякого стосунку до нього не має, статтю про нього не писав. Про парад у Криму він також не писав.

За висновком експерта, на “ПолітНавігаторі” через цитування і трансляцію мовлення інших осіб або прямо поширюються заклики до сепаратизму, публічно схвалюється та виправдується збройна агресія Росії проти України, підтримується окупація частини України, формується негативне ставлення до української влади, Збройних сил України і до держави загалом.

Під час обшуку в помешканні Михайлова вилучили ноутбук і два телефони. На гаджетах виявлено листування з головредом “ПолітНавігатора” вже після початку широкомасштабного вторгнення військ РФ. Із листування вбачається, що Степанов давав настанови Михайлову, щоб публікації мали драматичніший характер, рекомендував дивитися Трухана (російського військового в запасі), надсилав посилання на пропагандистські ютуб-канали, з яких треба брати інформацію для статей. На зауваження Михайлова, що Трухан буде “жестко за РФ”, Степанов відповів, що саме так і треба. Одразу після цього обвинувачений підготував та надіслав “інтервʼю” Трухана кореспонденту “ПолітНавігатора” і ще багато публікацій з перекручуванням обставин. Матеріали були спрямовані на створення враження, що в Україні панує безлад, паніка, влада не турбується про мирне населення тощо.

Михайлова засудили до 14 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна в дохід держави.

Із 2004 до 2014 року, за даними сайту LinkedIn, Степанов працював редактором української стрічки новин у РИА Новый Регион у Києві.

Як повідомляв ІМІ, Сергій Степанов переховується в окупованому Криму. У квітні 2014 року він створив на півострові пропагандистське інтернет-видання “ПолітНавігатор”, де поширював кремлівські наративи та займався дискредитацією України на міжнародній арені.

У квітні 2022 року СБУ повідомила йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада). Його справу слухає Вінницький міський суд.

Liked the article?
Help us be even more cool!