ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд продовжив арешт Вишинському до 22 липня

08.05.2019, 10:14
Фото - radiosvoboda.org

7 травня Подільський районний суд Києва продовжив арешт керівнику “РІА Новини Україна” Кирилу Вишинському до 22 липня, повідомляє Радіо Свобода.

Термін арешту Вишинського закінчувався 24 травня, а наступне засідання відбудеться в червні, тому що один з членів суддівської колегії йде у відпустку. Через це суддя Олена Павленко, яка головує у справі, поставила на розгляд питання про необхідність продовження запобіжного заходу.

Прокурор Роман Мурачов подав клопотання з проханням залишити Вишинського під арештом ще на два місяці. Він обґрунтував необхідність такої міри тим, що підсудний має російське громадянство і може втекти до Росії.

Також, на думку прокурора, існують ризики того, що на волі підсудний знищить докази та може вчиняти тиск на свідків. Обвинувач додав, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, статті, які інкримінують Вишинському, не передбачають іншої міри запобіжного заходу, крім арешту.

Захист виступив проти продовження арешту і клопотав про вихід Вишинського під домашній арешт. Адвокат Ігор Маркін заявив, що прокурор ніяк не аргументував своє прохання залишити Вишинського в СІЗО і його клопотання ґрунтується лише на припущеннях. На думку захисника, обвинувач не навів доказів того, що підсудний може вчиняти тиск на свідків і знищити докази.

Другий адвокат Андрій Доманський заявив, що, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, Вишинського можна відпустити під домашній арешт попри те, що йому інкримінують особливо тяжкі статті.

Сам Вишинський підтримав клопотання про переведення його під домашній арешт. Він заявив, що в разі застосування такого запобіжного заходу СБУ зможе стежити за його пересуваннями, у зв’язку з чим він фізично не зможе втекти. Обґрунтовуючи свою позицію, Вишинський навів приклад народного депутата Надії Савченко та її соратника Володимира Рубана, які, на його думку, звинувачуються в більш тяжких злочинах, але перебувають на волі.

Заслухавши думки сторін, суддя Павленко визнала більш переконливими аргументи прокурора і задовольнила його клопотання. Арешт Вишинського був продовжений ще на 60 діб.

Як повідомляв ІМІ, 15 квітня 2019 року прокуратура звинуватила керівника “РІА Новини Україна” Кирила Вишинського в розміщенні 72 статей “антиукраїнського спрямування”.

4 квітня 2019 року Подільський райсуд м. Києва розпочав розгляд по суті справи керівника “РІА Новини Україна” Кирила Вишинського, якого обвинувачують у держзраді.

26 березня 2019 року Подільський районний суд Києва продовжив арешт керівнику “РІА Новини Україна” Кирилу Вишинському до 24 травня.

6 березня 2019 року прокуратура АР Крим скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт щодо керівника “РІА Новини Україна” Кирила Вишинського для розгляду по суті. 14 березня Вишинського було етаповано до Києва з Херсона.

15 травня 2018 року зранку СБУ повідомила, що розкрила діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ, які використовувалися країною-агресором у межах гібридної інформаційної війни проти України. СБУ провела обшуки в розташованому в центрі Києва офісі агентства “РІА Новини Україна” та затримала його керівника Кирила Вишинського.

Того ж дня Вишинському було оголошено про підозру в скоєнні злочину та затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Кримінальне провадження відкрите за ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”) Кримінального кодексу України.
Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!