ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Стипендію Вацлава Гавела 2025 року отримали дві українські журналістки

Журналістки Катерина Фарбар і Ярослава Тимощук виграли конкурс на стипендію імені Вацлава Гавела від Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода у 2025 році, повідомляє Радіо Свобода.

Катерина Фарбар є журналісткою з дев’ятирічним досвідом висвітлення соціально-економічних питань, прав працівників, міграції та прав людини загалом в Україні. Протягом останніх років висвітлювала повномасштабне вторгнення Росії для українських і міжнародних ЗМІ: The Guardian, BuzzFeed News і Fuji Television Network, Український архів лесбійської історії та видання лесбійського самвидаву “Лезо”, “Політична критика”, “Наше слово”.

Також працювала українською кореспонденткою британського видання openDemocracy, де висвітлювала повномасштабне вторгнення Росії та його вплив на внутрішню ситуацію в Україні. Журналістка займалася темами боротьби родичів українських військовополонених за їхнє повернення, російських воєнних злочинів, а також трудовими правами, реформами й змінами в законодавстві під час воєнного стану.

Стипендіатка премії Вацлава Гавела Катерина Фарбар. Фото – Радіо Свобода

“Протягом своєї кар’єри я писала про історії, які мені були небайдужі. Те саме керувало мною, коли я вирішила взяти участь у стипендії Вацлава Гавела. Найбільше під час семимісячної стипендії я сподіваюся навчитись працювати з новими для мене форматами, покращити свої мультимедійні навички і здобути цінний досвід роботи у великій журналістській команді”, – зазначила Катерина.

Ярослава Тимощук має понад 10 років досвіду в журналістиці: найбільше – у жанрі документального репортажу. Працювала в редакціях українських медіа: Суспільне, Texty.org.ua, The Ukrainians, hromadske, писала для історичного журналу “Локальна історія”. Також Ярослава працює менторкою на освітніх програмах, де тренує журналістів писати художні репортажі. Є авторкою документального фільму-розслідування “Черга на прощання”, знятого з розслідувальною командою Суспільного мовлення 2023 року. Ця стрічка отримала нагороду – друге місце на фестивалі “Серце Європи”.

“У професії найбільше ціную змогу висвітлювати людські історії, явища і процеси, які впливають на життя суспільства. Зараз у моєму професійному фокусі – війна та її наслідки для українців. Завдяки стипендії Вацлава Гавела планую висвітлювати ці теми для широкої аудиторії”, – розповіла Ярослава.

Стипендіатка премії Вацлава Гавела Ярослава Тимощук. Фото – Радіо Свобода

Наступні пів року обидві журналістки працюватимуть у штаб-квартирі Радіо Свобода в Празі, а також один місяць наприкінці стипендії в бюро в Україні.

Стипендія імені Вацлава Гавела – це спільна ініціатива РВЄ / РС і Міністерства закордонних справ Чехії за підтримки Фонду Дагмар і Вацлава Гавела VIZE97. Мета стипендії – допомогти журналістам і журналісткам реалізовуватись у своїй професії на підтримку плюралізму та незалежності ЗМІ.

Як повідомляв ІМІ, у 2024 році конкурс на стипендію імені Вацлава Гавела від Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода виграла журналістка Ірина Матвіїшин.

Раніше з України конкурс вигравали Юлія Бондар, Катерина Лихогляд, Сафіє Абляєва, Ярослава Куцай, Гліб Жаворонков, Давид Аксельрод, Артур Корнієнко, Ольга Мальчевська, Наталія Седлецька.

Liked the article?
Help us be even more cool!