Студпарламент Інституту журналістики просить перевірити діяльність Василенка
Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка просить Центр протидії дезінформації при РНБО провести розслідування та надати медійного розголосу діяльності викладача інституту Микити Кімовича Василенка та його публічним висловлюванням.
Про це йдеться в листі голови Студентського парламенту Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету Івана Нерсесова до голови Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка.
У листі наголошується, що Василенко є частим гостем YouTube-каналів, які були визнані проросійськими й пропагандистськими ресурсами. Голова студпарламенту наводить приклади співпраці викладача з проросійськими медіа.
Зокрема, наголошується, що Микита Василенко регулярно з'являється на каналі Politeka з провокаційними заголовками, такими як “Всё! Киеву вынесли вердикт! Василенко: ситуация становится критической! Бахнет изнутри”.
Також він співпрацює з ресурсами “Дикий Live” та “Олександр Шелест”. Його висловлювання з випуску “Президента в Украине больше не будет! Корейцы пойдут на Киев. Святотатство в Лавре” активно поширювалися такими російськими ресурсами, як “ПолитНавигатор” та “Олег Царев”, йдеться в листі.
Голова студпарламенту наводить дані Інституту масової інформації, згідно з якими Politeka у 2022 та 2021 роках посіла останнє місце за дотриманням журналістських стандартів (20% та 14% відповідно).
Ресурси “Дикий Live” та “Олександр Шелест” визнані Центром протидії дезінформації проросійськими та пов'язаними з каналами Медведчука й Мураєва.
Нагадує Нерсесов і про співпрацю Василенка з проросійськими каналами. Тривалий час викладач працював на заборонених в Україні каналах Медведчука News One та “112 Україна”.
“У стінах університету Микита Василенко дозволяв собі такі заяви: “Жінки можуть чогось досягти у чотири способи: чоловік, коханець, батько, брат”; “Я проти того, щоб усі мали права, особливо жінки”, – зауважує голова студентського парламенту.
Також він посилається на дані студентів про те, що у 2018–2019 роках Василенко відкрито агітував вступати до лав нині забороненої партії ОПЗЖ (“Опозиційна платформа – За життя”).
“Попри численні звернення студентів до етичних комісій, МОН та Уповноваженого з прав людини, Микита Василенко досі обіймає посаду викладача, а його контракт був подовжений рішенням Вченої ради інституту. Директор ННІЖ Бондар Юрій Володимирович нагородив його як головного редактора газети “Солдат” “грамотою за пропаганду нашої мови, культурологічні розвідки, історичні нариси”, яку студенти вважають цинічною, враховуючи вищезазначені факти”, – йдеться в листі.
Іван Нерсесов визначив питання, які потребують розв'язання:
- Чого може навчити студентів викладач із сумнівною репутацією та проросійськими зв’язками?
- Як забезпечити дотримання державних цінностей та інтересів української освіти в цій ситуації?
“Враховуючи вищевикладене, просимо Центр протидії дезінформації провести детальне розслідування та медійний розголос діяльності Микити Кімовича Василенка та його публічних висловлювань. Ми вважаємо, що це допоможе досягнути справедливого покарання та звільнення викладача з університету, а також припинити його участь у медіапроєктах, які загрожують інформаційній безпеці України”, – зазначив Нерсесов.
Нерсесов наголосив, що це – мінімальні заходи, які студенти змушені застосувати.
У заяві Студентського парламенту Навчально-наукового інституту журналістики у телеграм-каналі зазначається, що з 23 грудня 2024 року і до моменту звільнення Микити Кімовича Василенка з вишу, студентський парламент:
- Відмовляється від співпраці з адміністрацією Навчально-наукового інституту журналістики.
- Вимагає негайної реакції на нашу заяву та забезпечення захисту академічної спільноти від впливу осіб, які дискредитують журналістську професію та національні інтереси України.
"Якщо адміністрація продовжуватиме ігнорувати думку студентів, ми будемо змушені вдатися до посилення наших дій. Закликаємо керівництво університету не затягувати з вирішенням цього питання та забезпечити дотримання державних цінностей, академічних стандартів і прав студентів", – зазначили у Студпарламенті.
Як повідомляв ІМІ, 18 грудня 2024 року викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко висловився неетично про українських жінок та заявив, що “поява іноземних військових в Україні покращить демографічну ситуацію”. Це він сказав в ефірі російського медіа politnavigator.net, доступ до якого заблоковано в Україні згідно з указом президента від 2018 року.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець підготував листи до Міністерства освіти і науки та Служби безпеки України з проханням перевірити діяльність професора Київського нацуніверситету ім. Тараса Шевченка Микити Василенка, який неетично висловився про українських жінок.
Help us be even more cool!