ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

США та Україна спільно розслідуватимуть злочини РФ проти культурної спадщини

США та Україна створять спільну оперативну групу правоохоронців для розслідування злочинів РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє пресслужба МКІП за результатами зустрічі т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва з представниками Федерального бюро розслідувань США.

Серед учасників зустрічі з американської сторони: представники Офісу аташе з правових питань ФБР у Києві та представники команди ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва.

У МКІП нагадали, що через повномасштабне вторгнення Росії близько 20% українських територій опинилися в окупації, а отже Україна втратила контроль над культурними цінностями на тих територіях. 

"Коли ми повернули Херсон та зайшли в музейні установи, зокрема в Херсонський художній музей, ми побачили, що з 13 тисяч експонатів там залишилося лише три. Що відбувається на територіях, які, на жаль, окуповані вже 10 років, ми можемо тільки здогадуватися. Статус майже 85 тисяч цінностей культури невідомий", – розповів Ростислав Карандєєв.

Він подякував уряду США й усім американцям за співпрацю та систематичні зусилля щодо збереження культурної спадщини України, зокрема за повернення минулого року 14 викрадених українських історичних цінностей. 

"Ми знаємо, що ви можете нам допомогти, і не тільки на території США. Важливо, щоб у разі вивезення наших цінностей з території росії митні служби по всьому світу були обізнані й належним чином реагували. Ми розраховуємо на вашу підтримку", – додав Ростислав Карандєєв.

У МКІП зазначили, що наразі Україна працює над оцифруванням музейного фонду та створенням електронних реєстрів музейних цінностей. 

Як працює команда ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва?

Команда ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва – спеціалізована група, яка протидіє злочинам, пов’язаним з мистецтвом, включно зі злочинами проти культурної спадщини. Із 2004 року команда спеціалізується на боротьбі з мародерствами під час збройних конфліктів, масовими злочинами. З допомогою команди ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва ФБР продовжуватиме співпрацювати та надавати навчання для збереження культурної спадщини України.

Сторони домовилися співпрацювати щодо виявлення фактів злочинів рф проти культурної спадщини України, їхнього документування, а також щодо вивчення американського досвіду українськими фахівцями. Країни поєднають зусилля задля повернення українських культурних цінностей відповідно до норм міжнародного законодавства.

Liked the article?
Help us be even more cool!