ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Традиція Щедрого вечора потрапила до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини

До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини Міністерство культури та інформаційної політики внесло "Традиції щедрого вечора України",  повідомила пресслужба відомства.

Дослідниця традицій української культури Марина Соботюк зазначила:

"Традиції Щедрого вечора України відбуваються у формі так званих новорічних обходів. Традиція має довгу історію, йдучи своїм корінням з дохристиянських часів і містить 12 обрядових страв, звичаї готуватися до Щедрого вечора, перевдягатися: "водити козу", Маланку, щедрувати".

Т.в.о. міністра Ростислав Карандєєв додав, що ця традиція одна з тих, що формують ідентичність українського народу: 

"Ми маємо тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Одним з найяскравіших таких проявів є "Щедрик" Миколи Леонтовича".

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова додала, що зараз працюють над внесенням "Щедрика" до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства:

"Наша мета – довести світові, що мелодія Carol of the Bells має насправді суто українське "громадянство". І першим кроком є включення до національного реєстру".

Марина Соботюк зазначила, що вже розробляють світову промокампанію: це будуть звані вечори за кордоном з відомим шеф-кухарем Євгеном Клопотенком, діджитал-шоу "Щедрий вечір" за участю співачки Jerry Heil, яку Молодіжна рада при МЗС визначила молодіжною амбасадоркою "Щедрика".

Liked the article?
Help us be even more cool!