ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

США планують заборонити громадянам використовувати софт російської Kaspersky Lab

Адміністрація президента США Джо Байдена до кінця квітня може заборонити використання приватними компаніями й громадянами США програмного забезпечення російської "Лабораторії Касперського" (Kaspersky Lab), пише CNN із посиланням на п'ять джерел серед посадовців США, передає "Економічна правда".

Співрозмовники видання пояснили заплановану заборону "міркуваннями національної безпеки".

За даними джерел CNN, нову заборону видасть міністерство торгівлі США. Представник мінторгівлі США відмовився коментувати будь-які можливі майбутні дії, пов'язані з ПЗ Kaspersky Lab. Представник Kaspersky Lab не відповів на запитання про можливу заборону і про те, наскільки великою є ринкова частка компанії в США.

Kaspersky Lab відкинула звинувачення влади США і вимагала зняти заборону. У березні 2022 року США внесли російську компанію до списку комунікаційного обладнання та послуг, які можуть становити загрозу для національної безпеки країни. За словами співрозмовників CNN, заборону в її остаточному вигляді ще доопрацьовують, і до неї можуть внести зміни.

Джерела припустили, що під заборону потраплять не всі програмні продукти компанії. Співрозмовники телеканалу очікують, що в списку забороненого софту опиниться антивірусне ПЗ Kaspersky Lab. За словами співрозмовників CNN, у такий спосіб Вашингтон хоче унеможливити ризики для критично важливої інфраструктури Сполучених Штатів – у Білому домі вважають, що дані, одержувані компанією, можуть використовуватися для стеження.

Як повідомляв ІМІ, у 2017 році США заборонили федеральним агентствам використовувати комп'ютерне програмне забезпечення, яке постачає “Лабораторія Касперського”, через побоювання щодо зв'язків компанії з Кремлем та російськими шпигунськими операціями.

А 2023-го в Канаді заборонили співробітникам федерального уряду використовувати на робочих мобільних пристроях російське антивірусне програмне забезпечення Kaspersky та китайський застосунок WeChat.

Liked the article?
Help us be even more cool!