ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Спорт не поза політикою". Мовний омбудсман прокоментував російськомовні виступи спортсменів

01.07.2021, 15:43
Артем Довбик. Фото – Getty.
Артем Довбик. Фото – Getty.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що публічні виступи, в яких беруть участь українські спортсмени, мають відбуватися державною мовою, а переклад мають здійснювати організатори змагань. Про це він написав у Facebook.

Так мовний омбудсман відреагував на суперечки в соцмережах через те, що деякі українські футболісти після матчів Чемпіонату Європи з футболу дають коментарі російською мовою.

"Статус державної мови у сфері спорту закріплено у статті 34 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Законом встановлено, що спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою", – написав Кремінь.

Він зазначив, що у 2020 році надіслав 156 спортивним федераціям, товариствам, закладам і клубам роз’яснювальні листи щодо положень Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

"Спорт має національну ідентичність, тому він ніколи не був і не стане поза політикою, сучасним життям держави та її майбутнім. Провідні спортсмени – це не про конкретну особу чи збірну, а насамперед про імідж, авторитет і репутацію країни в цілому. Тому чим вище рівень змагань, чим яскравіша боротьба за перемогу, тим голосніше звучить Україна, збільшується увага до її історії, традицій, спортивних досягнень. Значною мірою це впливає на консолідацію суспільства, нашу міжнародну підтримку в умовах війни, зміцнення національних інтересів у світі", – долав мовний омбудсман.

Нагадаємо, раніше Тарас Кремінь повідомив про зростання кількості порушень мовного законодавства з боку представників органів державної влади та місцевого самоврядування.

Liked the article?
Help us be even more cool!