ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Співробітниця видання "Страна", яке в санкційному списку РНБО, потрапила до шортлисту Thomson Foundation

28.09.2022, 17:37
Фото – Детектор медіа
Фото – Детектор медіа

Журналістка hromadske Олеся Біда та співробітниця "Страна.ua" Анастасія Товт потрапили до шортлисту Премії для молодих журналістів від Thomson Foundation. Щорічна премія відзначає роботи журналістів із країн, що мають рівень ВВП на душу населення менш ніж 20 тисяч доларів, пише "Детектор медіа".

Олесю Біду номінували за матеріал "Я просила Бога померти швидко". Про голод, страх і фільтраційний табір вустами 17-річної дівчини з Маріуполя".

У матеріалі Анастасії Товт ідеться про знищений російським обстрілом музей Марії Примаченко в Іванковому та про те, як з нього рятували картини.

Окрім них, на премію претендують 10 журналістів до 30 років з Індії, Малайзії, Нігерії, Пакистану, Сербії, Гватемали.

З короткого списку оберуть трьох фіналістів, їхні імена оголосять у жовтні. Переможця назвуть 28 листопада.

У редакції hromadske повідомили, що після того, як дізналась про те, що в списку номінантів на премію для молодих журналістів від Thomson Foundation також опинилась співробітниця видання «Страна.ua» Анастасія Товт, звернулись до організаторів щодо виключення Товт зі списку номінантів, в іншому разі hromadske відмовляється від подальшої участі в конкурсі.

Згодом шеф-редакторка hromadske Євгенія Моторевська повідомила, що "Олеся Біда разом з редакцією прийняла рішення не продовжувати участь в конкурсі, якщо організатори найближчим часом не виключать дописувачку проросійського медіа, яке роками дискредитувало Україну".

Як повідомляв ІМІ, президент Володимир Зеленський 16 лютого розширив санкції, зокрема, проти головного редактора видання "Страна" Ігоря Гужви. І вони поширилися на його сайти. Отже, під санкції потрапили сайти strana.ua, strana.news, strana.one, strana.digital, strana.today та "інші вебресурси, які забезпечують доступ до порталу "Cтрана.ua", а також сторінки видання у фейсбуці, вконтакті, однокласниках.

У березні видання "Страна.ua" звинуватили в коригуванні вогню росіян, оскільки у своєму телеграмі воно публікує точні адреси влучання російських снарядів.

"Заклики не вказувати конкретні адреси потраплянь снарядів та ракет ворога не допомагають. Починаючи від нардепів, що поспішають назвати адресу ураженого будинку, і закінчуючи каналами, що заради "ексклюзивчику" маму рідну продадуть... Один з українських телеграм-каналів навіть вказав ворогу військовий об'єкт на мапі біля враженого будинку. Спробуйте ще, росіянці, ви на 1 км помилились! Ось герої, що працюють корегувальниками вогню: https://t.me/stranaua. Пост із мапою редагували, лишили "лише" адресу того, куди треба поцілити", – повідомила Верховна Рада у фейсбуці.

Liked the article?
Help us be even more cool!