ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Соцмережа "X" продала "сині галочки" терористичним організаціям

Соціальна мережа Х, яка належить американському бізнесмену Ілону Маску, надала сині галочки акаунтам, пов'язаним з членами терористичних організацій. За 8 доларів на місяць така позначка дозволяє публікувати довші пости та краще просувати їх.

Про це йдеться у звіті некомерційної організації Tech Transparency Project (TTP), пише hromadske.

За даними Tech Transparency Project, синю позначку купив обліковий запис "Ансар Аллах" ("Хусити"). Це терористичне угрупування нападає на кораблі в Червоному морі та перешкоджає міжнародному судноплавству.

Ще один обліковий запис із позначкою верифікації мав ім'я та зображення профілю Хасана Насралли – голови ліванського угрупування "Хезболла", яке в США визнають терористичним. Аналітики зазначають, що він пройшов "перевірку особи" – послугу, яку X пропонує преміумпідписникам, щоб запобігти випадкам, коли хтось видає себе за іншу людину.

Фото - скрін зі звіту Tech Transparency Project

Загалом організація виявила 28 облікових записів X із синіми галочками, пов'язаних із людьми та організаціями, які перебувають під санкціями США. Це іранські та російські державні ЗМІ, російський "Тінькофф Банк", група бойовиків, яких підтримує Іран, син зведеного брата і радника покійного іракського лідера Саддама Хусейна тощо.

скрін, соцмережа Х
Фото - скрін зі звіту Tech Transparency Project
Фото - скрін зі звіту Tech Transparency Project

Які правила Х?

У правилах X щодо акаунтів із синьою галочкою зазначено, що X Premium не продають особам, які перебувають під санкціями США. Умови для покупців X також прямо забороняють купувати або використовувати платні послуги соцмережі особам, з яким громадянам США не дозволено мати справу через санкції американського Мінфіну. Це включає осіб, які перебувають або зазвичай проживають у таких країнах і регіонах: Куба, Іран, окупований Крим, Північна Корея та Сирія.

Користувачі X, які платять за Premium або Premium+, можуть отримувати частку доходу від реклами, яка відображається у відповідях на їхні публікації. Водночас умови X для програми розподілу доходів від реклами вказують, що організації, на які накладено санкції OFAC, не можуть брати участь.

Як відреагувала соцмережа?

Через кілька годин після публікації звіту соцмережа X прибрала всі згадані сині галочки та призупинила акаунт бойовиків Harakat al-Nujaba, які спонсоруються Іраном.

Соцмережа публічно відповіла, що "має надійний і безпечний підхід до монетизації" і дотримується юридичних зобов’язань. В X заявили, що кілька акаунтів зі звіту прямо не зазначені у санкційних списках, а деякі – просто мали галочку, без інших послуг, які підпадають під обмеження. Попри це представники соцмережі запевнили, що за потреби вживуть заходів.

Liked the article?
Help us be even more cool!