ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Шарій виграв суд у несправжньої "Української правди"

04.12.2020, 17:09
Фото – politikus.ru
Фото – politikus.ru

Політик та блогер Анатолій Шарій на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що 4 грудня виграв суд проти “Української правди”. Однак у судовому рішенні зазначено юридичну особу (ТОВ “Інформаційне агенство “Українська правда”), яка насправді не має стосунку до видання, повідомляє “Детектор медіа”.

Справу за позовом Анатолія Шарія до ТОВ “Інформаційне агенство “Українська правда” 4 грудня розглядав Печерський районний суд (справа є в графіку на сайті суду). Суддя Сергій Вовк ухвалив рішення на користь позивача: визнав недостовірною інформацією фразу зі статті “Української правди”: “Блогер, якому раніше бонзи ПР замовляли сюжети у війні одне з одним”, зобов’язав ТОВ “Інформаційне агенство “Українська правда” спростувати цю інформацію та стягнув з нього судовий збір у розмірі 840 гривень.

ТОВ “Інформаційне агенство “Українська правда” створено у 2013 році та належить Олександру Морозову. А юридичною особою інтернет-видання “Українська правда” є інше підприємство – ПП “Українська правда”, власником і директором якого є Олена Притула.

Головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва зазначила, що її видання не має жодного стосунку до організації, у якої виграв суд Анатолій Шарій, тож для УП рішення суду не має юридичних наслідків. 

“Ми не маємо жодного стосунку до тієї організації, у якої Шарій виграв суд. Ми ведемо облік усіх позовів, і позовів від Шарія ми не пам’ятаємо. Наскільки я зрозуміла з документа, який він опублікував, то мова йде про іншу організацію з іншим реєстраційним номером та керівником. Відповідно, жодних юридичних наслідків для нас це не має. Я не знаю, навіщо це робить Шарій. Але 840 гривень, які він хоче стягнути, може стягнути з тієї організації, яка вказана в рішенні”, – сказала Мусаєва.

Медіаюристка ГО “Платформа прав людини” Людмила Опришко вважає, що видання “Українська правда” не має виконувати це рішення суду.

“У нас є конкретний боржник, якого визначив суд. Сам сайт не може бути відповідачем, будь-які дії виконує підприємство, яке адмініструє сайт. Якщо вони (позивач і суд. – Ред.) неправильно встановили відповідача, то виконати це рішення буде просто неможливо”.

Фраза, яку оскаржував Шарій, є частиною речення з матеріалу “Української правди” “Зробимо його разом. Як противники Зеленського готуються до реваншу”: “Однак у партії Медведчука і Льовочкіна на цих виборах є не лише проблема Зеленського, але й несподіваний противник – партія Анатолія Шарія. Блогер, якому раніше бонзи ПР замовляли сюжети у війні одне з одним, тепер забирає у колишніх замовників частину їхнього електорату в базових регіонах ОПЗЖ”.

Liked the article?
Help us be even more cool!