СБУ затримала колишніх “антимайданівців”, які готували атаки та писали антиукраїнські матеріали
Служба безпеки України затримала агентурну групу ФСБ РФ, яка готувала атаки на залізничну інфраструктуру Одещини. Її очільник поширював в інтернеті матеріали із закликами до захоплення влади та зміни меж території України.
Про це повідомляється на сайті СБУ.
За даними слідства, керівником агентурної групи був одесит, інструктор з рукопашного та ножового бою, один із активістів одеського “Антимайдану”. Чоловік особисто перебував на зв’язку із представниками російської спецслужби. До протиправної діяльності він залучив свого близького родича.
![](/upload/media/2024/05/27/66548966611aa-112.jpg)
Як зазначає спецслужба, фігуранти за завданням ФСБ мали фотографувати і надсилати координати об'єктів залізничної інфраструктури Одещини. Удари росіяни по цих локаціях мали частково зупинити рух потягів у регіоні.
Крім того, очільник агентурної групи особисто адміністрував групу прихильників так званої “Новоросії” у одній із соцмереж. Там він організував збір коштів для бойовиків терористичних організацій “Л/ДНР”.
Також фігурант створював та поширював в матеріали, що закликали до захоплення влади та зміни меж території України. Серед іншого, він робив це через ресурс novorus.info – так зване “центральне информагентство Новороссии”.
![](/upload/media/2024/05/27/66548997214f2-113.jpg)
Очільнику мережі повідомили про підозру за двома статтями Кримінального Кодексу України:
- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації).
Його родичу підозра оголошена за ч.2 ст.114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
Як повідомляв ІМІ, раніше СБУ затримала в Києві агентуру прокремлівського політичного проєкту “Другая Украина”, яку очолює обвинувачений у державній зраді екснардеп Віктор Медведчук.
Help us be even more cool!