ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ затримала двох проросійських агітаторів, один з яких є колишнім учителем ліцею в Києві

Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України затримала в Києві та на Харківщині двох проросійських агітаторів, які виправдовували збройну агресію РФ проти України. Один з них виявився колишнім учителем Київського ліцею.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

За даними СБУ, фігуранти повторювали наративи Кремля в ефірах російських медіа, а також під час спілкування серед своїх знайомих.

Так, у Києві викрито колишнього викладача одного з ліцеїв. Серед своїх колишніх учнів він пропагував ідеї священника-блогера РПЦ Андрія Ткачова, якому СБУ раніше повідомила про підозру за заклики до знищення українських міст.

“Також він намагався нав’язувати постулати рашизму під авторством російського псевдоісторика Євгена Спіцина, який заперечував існування України як суверенної держави. … Схиляв знайомих громадян призовного віку “відкошувати” від служби в лавах Сил оборони і вихваляв очільників Кремля”, – зазначає спецслужба.

 
 

Фото СБУ

На Харківщині викрито прокремлівський агітатор брав участь у постановних сюжетах російських медіа в період тимчасової окупації регіону.

“Тоді він проживав у захопленому на той час населеному пункті й “роздавав” інтерв’ю прокремлівським інформагентствам, у яких називав війну в Україні “громадянським конфліктом”. Також у цих сюжетах він добровільно закликав українських захисників скласти зброю на користь країни-агресора. Такі відео росзмі подавали нібито як позицію пересічних громадян України й використовували для масового “розгону” в інформпросторі”, – повідомляє СБУ. Після звільнення регіону фігурант сподівався уникнути правосуддя.

Обом фігурантам слідчі Служби безпеки повідомили про підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). Їм загрожує до восьми років увʼязнення.

Liked the article?
Help us be even more cool!