ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

СБУ просить "Українську правду" прибрати статтю, в якій побачила розголошення держтаємниці

14.09.2017, 17:08

Служба безпеки України просить інтернет-видання “Українська правда” тимчасово вилучити із загального доступу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу, бо вбачає у ній розголошення державної таємниці. Відповідний лист 14 вересня вручив слідчий головному редактору видання Севгіль Мусаєвій, повідомляється на сайті “Української правди”.

У листі, зокрема, сказано, що слідчий відділ Головного управління СБУ в Києві та Київській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №22017000000000256, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 червня 2017 року за ознаками вчинення злочину, передбаченого  за ч. 1 ст. 328 КК України (“Розголошення державної таємниці”).

У документі йдеться про те, що досудове розслідування встановило, що розміщена 24 січня 2017 року на сайті “Українська правда” стаття “Сучасну зброю для армії знову відклали “на завтра”, містить окремі відомості щодо проекту Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року.

“У слідства є підстави вважати, що окремі відомості вищевказаної статті містять інформацію з обмеженим доступом, розповсюдження якої може завдати шкоди національній безпеці України у сфері оборони”, – вважають в СБУ.

Таким чином, Служба безпеки просить зняти з сайту вищевказаний матеріал. “З огляду на вищевикладене прошу Вас вилучити вказану статтю із загального доступу (обмежити доступ) до моменту встановлення істини по даній справі та забезпечити передачу слідчому відділу Головного Управління оригіналу файлу вказаної статті та всіх наявних документів, що стосуються її підготовки та публікації”, – йдеться в листі СБУ.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний звертає увагу на те, що СБУ не зазначила, у якому порядку вони звертаються і на основі чого просять прибрати статтю.

“СБУ у своєму листі не посилається, в якому порядку вони звертаються до “Української правди”. По-друге, цікавою є вимога вилучення усієї статті загалом, замість того, щоб визначити, яка саме інформація є охоронюваною законодавством державною таємницею і не повинна була поширюватися, і щодо розголошення якої відбувається розслідування.

Також варто відмітити оперативність, оскільки мова йде публікацію за січень поточного року. Також хочу нагадати, що суб'єктом складу злочину, передбаченого статтею 328 КК України, може бути виключно особа, якій відомості, що становлять державну таємницю, були довірені або стали відомі у зв'язку з виконанням службових обов'язків - тобто журналісти можуть мати своє місце у провадженні виключно у якості свідків”, - сказав юрист.

 
Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!