ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ повідомила про підозру в держзраді двом піарникам, які вчиняли інформдиверсії проти України

Служба безпеки України повідомила про підозру в державній зраді двом піарникам, які на замовлення російських спецслужб вчиняли інформдиверсії проти України.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Служби безпеки України.

За даними слідства, підозрювані працювали здебільшого на “медійному ринку” Європейського Союзу. Вони готували та поширювали матеріали, що дискредитують Україну і виправдовують російську агресію.

Фото СБУ

“Для цього піарники створили понад 200 сайтів, які фактично дублювали офіційні рупори Кремля і були зареєстровані на фейкові акаунти для уникнення блокування.

Також на замовлення ворога зловмисники проводили інформаційні кампанії у країнах ЄС та виправдовували підсанкційних топпосадовців країни-агресора”, – розповіли в спецслужбі.

За матеріалами справи, серед іншого піарники займалися також розкручуванням медійного образу:

  • Ігоря Шувалова – очільника російської держкорпорації “Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності”;
  • Андрія Костіна – голови правління московського банку “ВТБ”.

“Обидва російських банкіри входять до найближчого оточення російського правителя Владіміра Путіна та причетні до масштабних схем фінансування збройної агресії РФ”, – додали в СБУ.

Як встановило розслідування, до 2022 року ці піарники виконували комерційні замовлення з Росії. Після початку повномасштабної війни на чоловіків дистанційно вийшов їхній колишній роботодавець з Росії і запропонував співпрацю з окупантами.

Під час обшуків у затриманих вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами злочинів.

Слідчі СБУ повідомили їм про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 ККУ). Суд відправив їх під варту без права на заставу. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв ІМІ, Верховний Суд розглянув касаційну скаргу прокурора на ухвалу апеляційного суду через м’якість покарання щодо тернополянина, який називав російське вторгнення “просто громадянською війною”. У такий спосіб чоловік отримав реальний термін покарання в один рік позбавлення волі, а не умовний.

Liked the article?
Help us be even more cool!