ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Жителя Тернополя, який називав російське вторгнення "просто громадянською війною", засудили до одного року тюрми

01.04.2025, 12:43
Ірина Небесна

Верховний Суд розглянув касаційну скаргу прокурора на ухвалу апеляційного суду через м’якість покарання щодо тернополянина, який називав російське вторгнення “просто громадянською війною”. У такий спосіб чоловік отримав реальний термін покарання, а не умовний – один рік позбавлення волі.

Про це повідомляється на сайті Тернопільської обласної прокуратури.

У прокуратурі зазначили, що 9 травня 2023 року чоловік конфліктував з пасажирами автобуса, поліцейськими та нацгвардійцем, називаючи російсько-українську війну “просто громадянською війною”. 

Його судили за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікацію її учасників (ч. 1 ст. 436-2 ККУ).

Після ухвалення вироку він подав апеляцію – відповідно до рішення суду його звільнили від ув’язнення та призначили покарання з випробувальним терміном в один рік.

Тоді обласний прокурор надіслав до Верховного Суду касаційну скаргу з проханням переглянути ухвалу апеляційного суду через м’якість покарання.

“Під час нового розгляду кримінального провадження в апеляції вирок Тернопільського міськрайонного суду залишено без змін. Обвинувачений, який називав боротьбу з російським агресором, у якій щодня гинуть українці, “просто громадянською війною”, таки відбуватиме покарання за ґратами”, – повідомили в обласній прокуратурі.

Раніше ІМІ повідомляв про випадок, коли до 15 років з конфіскацією всього майна засудили жителя Тернопільщини. Чоловік упродовж пів року через телеграм передавав співробітнику ФСБ Росії інформацію про електропідстанції задля завдавання по них ракетних ударів.



Liked the article?
Help us be even more cool!