IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

Саудівська Аравія дала дозвіл на слідчі дії у консульстві в Стамбулі

Фото – AP / Радіо Свобода

МЗС Саудівської Аравії дало дозвіл на проведення слідчих дій турецьких правоохоронців у консульстві в Стамбулі у зв’язку зі зникненням саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашкаджі.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Haberler.

“У той час як недоторканність консульських приміщень обумовлена Віденською конвенцією, з боку влади країни, що приймає, та за згоди голови дипмісії може бути проведене розслідування. Керівництво Саудівської Аравії заявило, що вони є відкритими для співпраці та слідчі дії в генконсульстві можуть бути проведені в межах розслідування”, – повідомили в МЗС.

Як відомо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступив з вимогою від Ер-Ріяда про надання доказів про те, що журналіст Джамаль Хашкаджі, який зник минулого тижня, залишив саудівське консульство в Стамбулі.

Як повідомляв ІМІ, 3 жовтня саудівський журналіст Джамал Хашкаджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі.

Туреччина припускає, що журналіста могли вбити в консульстві, а тіло вивезти.

За даними турецької влади, Хашкаджі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашкаджі перебував у консульстві.

8 жовтня Туреччина надіслала Саудівській Аравії запит, аби провести обшуки в консульстві в межах розслідування зникнення журналіста The Washington Post Джамаля Хашкаджі.

Ще Новини