IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

У Туреччині з’ясовують обставини смерті журналіста в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі

Фото – AP / Радіо Свобода

У Туреччині з’ясовують обставини смерті саудівського журналіста в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, повідомляє Радіо Свобода.

Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що чекає на остаточний звіт прокуратури про розслідування смерті Джамаля Хашокджі.

За його словами, правоохоронці вивчають записи камер спостереження і відслідковують дані про прибуття і відбуття осіб в аеропортах.

Напередодні помічник президента Туреччини Ясін Актай сказав Reuters, що турецькі правоохоронці вважають: до справи майже напевно причетна група з 15 саудівських громадян.

Іще один неназваний турецький посадовець заявив, що Хашокджі, найімовірніше, вбив саудівський загін, що прибув спеціально для цього вбивства.

Ці заяви пролунали після того, як Reuters і видання “Нью Йорк Таймз” процитували неназвані турецькі джерела, які стверджували, що журналіста вбили в саудівському дипломатичному представництві в Стамбулі.

Джамаль Хашокджі, колишній редактор газети, минулого року виїхав із Саудівської Аравії, заявивши, що побоюється помсти за свою дедалі гострішу критику політики його країни в перебігу війни в Ємені і придушення інакомислення.

2 жовтня він зайшов до саудівського консульства в Стамбулі, щоб, за повідомленнями, отримати документ про розлучення в попередньому шлюбі, необхідний для укладення нового шлюбу. Його наречена, громадянка Туреччини, що прийшла з ним до будівлі, але залишилася чекати його на вулиці, каже, що з консульства він уже не вийшов.

У консульстві всі звинувачення назвали необґрунтованими. Засоби інформації процитували слова принца Мухаммада бін Салмана, крон-принца і першого віце-прем’єра Саудівської Аравії, який фактично керує країною: “Нам немає що ховати”.

Міністерство закордонних справ Туреччини викликало посла Саудівської Аравії для пояснень із приводу зникнення Джамаля Хашокджі, яке сталося в час і так уже напружених відносин між двома країнами.

Ще Новини