ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

RSF розцінюють тиск на журналістку Прокоп’єву як спробу залякати журналістську спільноту в Росії

25.09.2019, 14:37
Фото – rsf.org
Фото – rsf.org

Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” засуджує переслідування російської журналістки Світлани Прокоп’євої та розцінює звинувачення на її адресу як спробу залякати журналістську спільноту в Росії. Про це йдеться в заяві “Репортерів без кордонів”.

“Світлана Прокоп'єва всього лише виконувала свою роботу, тому абсолютно обурливо бачити, з яким завзяттям нею займаються слідчі, – заявив керівник відділу Східної Європи та Центральної Азії “Репортерів без кордонів” Йоганн Бір. – Абсурдні звинувачення на її адресу важко розцінити інакше, ніж як спробу залякати журналістську спільноту Росії. Ми закликаємо колег до мобілізації на захист Світлани Прокоп’євої і всієї незалежної журналістики, доти, доки вона не буде повністю виправдана”.

Як повідомляв ІМІ, 20 вересня позаштатній журналістці Радіо Свобода Світлані Прокоп’євій слідчі висунули звинувачення в публічному виправданні тероризму. 

Кримінальну справу щодо журналістки порушили восени 2018 року після її виступу в ефірі радіостанції “Ехо Москви в Пскові”. Ефір було присвячено теракту біля будівлі ФСБ в Архангельську: Прокоп’єва заявила, що держава сама виховала покоління громадян, які борються з нею. Наглядове відомство “Роскомнагляд” побачило в цих словах ознаки виправдання тероризму.

Після цього “Ехо Москви в Пскові” оштрафували на 150 тисяч рублів, а місцева газета, яка передрукувала матеріал радіо, дістала штраф 200 тисяч рублів. У лютому 2019 року в будинку Прокоп’євої відбувся обшук, а саму її викликали на допит. У липні 2019 року журналістку занесли до російського списку екстремістів і терористів.

Liked the article?
Help us be even more cool!