Росмедіа найчастіше зображують нацменшини представниками криміналітету – дослідження ІМІ
Майже половина згадок про національні меншини в російських медіа має негативне забарвлення. Пропагандисти найчастіше зображують представників нацменшин як зловмисників, грабіжників чи шахраїв.
Такими є результати дослідження ІМІ.
Експерти ІМІ дослідили, що значно менше згадок про те, що представники нацменшин є постраждалими в ДТП або від нещасних випадків. У контексті криміналу лідерами серед представників нацменшин за кількістю згадок є дагестанці.
“Насправді акцентувати в кримінальних новинах на національності не є обов'язковим та інформативним. Оскільки це є посиленням стереотипу та мовою ворожнечі щодо певного етносу. Помітно, що пропагандисти намагаються сепаруватися від нацменшин у кримінальній хроніці. В таких випадках пропагандисти не пишуть про героїв, що вони росіяни, а обов'язково зазначають їхню належність до певного етносу”, – коментує медіааналітикиня Яна Машкова.
Детально з дослідженням можна ознайомитися за посиланням
Моніторинг здійснювався в 10 найпопулярніших російських онлайн-медіа за рейтингом Liveinternet: “Комсомольская правда”, “Известия”, РИА Новости, Lenta.Ru, РБК, “Аргументы и факты”, Газета.Ru, “Московский комсомолец”, NEWS.ru, “Российская газета”. Дослідження проведено за період від 1 січня до 15 грудня 2023 року включно.
Help us be even more cool!