ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росію виключили з Альянсу незалежних пресрад Європи

Фото – freepik.com
Фото – freepik.com

Альянс незалежних пресрад Європи (AIPCE) виключив зі свого складу російську “Общественную коллегию по жалобам на прессу”. Про це “Детектору медіа” повідомив член Комісії журналістської етики (КЖЕ) Олексій Погорєлов.

За його словами, ця “колегія”, попри те що називає себе незалежною громадянською інституцією, насправді є пропагандистським рупором Кремля. Зокрема, з початку збройної агресії Росії проти України вона не ухвалила жодного рішення чи заяви щодо дезінформаційних російських наративів і війни як такої. 

Погорєлов нагадав, що ще у квітні 2022 року українська Комісія з журналістської етики, яка на той час була членом AIPCE, закликала виключити російську “Общественную коллегию по жалобам на прессу” та її представників з Альянсу незалежних пресрад Європи через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі в російських медіа щодо України.

AIPCE 21 жовтня 2022 року під час загальних зборів розглянув скаргу КЖЕ щодо виключення з організації російської “коллегии”. Однак за підсумками таємного голосування необхідної кількості голосів для ухвалення такого рішення не знайшлось. 

Тоді на знак протесту проти того, що росіяни так і залишились у складі альянсу, КЖЕ заявила про вихід з нього. На знак солідарності з українськими медійниками членство в AIPCE призупинили представники ще дев'яти країн. 

Олексій Погорєлов повідомив, що поставив на голосування членів КЖЕ питання про повернення комісії до AIPCE. 

“Тоді ми разом з колегами з цих країн висловили недовіру координаційному комітету альянсу і поставили вимогу про те, щоб до нового складу координаційного комітету ввійшли як ті, хто залишився в AIPCE, так і ті, хто призупинив у ньому членство. Це була друга наша вимога після вимоги виключити Росію. І зараз вони обидві виконані. Тому я поставив на голосування членів КЖЕ питання про повернення. Після того як воно буде ухвалено, ми будемо координуватися щодо подальших кроків”, – розповів Погорєлов.

За його словами, метою КЖЕ було не послаблення альянсу, а його посилення. Оскільки альянс не був здатний ухвалити рішення про виключення Росії, у якій немає ані свободи слова, ані саморегулювання медіа, то він втрачав свою вагомість. Зараз, коли таке рішення ухвалено, логічним буде посилити AIPCE через повернення до нього і України, і тих країн, які призупинили в ньому членство, вважає Погорєлов.

“Оскільки перша частина нашого плану вдалася, сподіваюсь, вдасться й друга”, – сказав він.

AIPCE – це мережа незалежних рад преси та медіа в Європі для посилення співпраці та обміну інформацією.

Крім України, яка вийшла з альянсу, і Росії, яку нині звідти виключили, до організації входять 26 країн: Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Кіпр, Болгарія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Угорщина, Косово, Ірландія, Чорногорія, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина. Призупинили членство Вірменія, Данія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Ірландія, Молдова, Норвегія та Швеція.

Liked the article?
Help us be even more cool!