ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіяни виділили на окупаційні медіа Херсонщини майже $5,7 млн

У 2024 році росіяни планують витратити на медіасферу тимчасово окупованої частини Херсонської області 526 790 900 рублів, що становить майже $5,7 мільйона.

Таку цифру містять зміни до бюджету окупованої частини Херсонщини, який 5 березня затвердила окупаційна дума, повідомляє регіональний представник Інституту масової інформації. 

Яка сума була передбачена до змін – невідомо, адже додаток до бюджету росіяни в грудні 2023 року не опублікували.

Розпорядником усіх коштів є окупаційне управління інформаційної політики Херсонської області, яке очолює колишній журналіст із Херсона Євген Бриков

На що саме окупанти планують витрачати гроші

На окупаційне телебачення та радіомовлення передбачено витратити 330,9 мільйона рублів (приблизно $3,5 млн). Майже всю суму – 330 млн – становить субсидія бюджетним, автономним та іншим некомерційним організаціям. Ще 997 тисяч рублів – заробітна плата персоналу окупаційних держустанов. 

Представник ІМІ вважає, що, ймовірніше, всі ці кошти підуть на окупаційний телеканал “Таврія”, адже інших державних телекомпаній в окупаційному реєстрі він не знайшов.

На друк періодики та видавництво росіяни заклали в бюджеті 44 млн рублів. З них 20 млн мають піти на закупівлю товарів, і по 12 млн рублів – на заробітні плати та субсидії окупаційним установам. 

Відомо, що росіяни випускають декілька газет. За даними російського реєстру, на окупованій частині Херсонської області виходять друком обласна газета “Наддніпрянська правда” та районки: “Каховська зоря”, “Чорноморець”, “Голопристанський вісник” та “Нова Каховка”.

Водночас 151 млн рублів у бюджеті передбачено на статтю витрат “Інші питання в галузі засобів масової інформації”. 

З цієї суми 21 млн планують виділити на зарплати, найімовірніше, працівників окупаційного інформаційного управління, 51 млн – на забезпечення діяльності органів окупаційної влади, і 50 млн – на закупівлю товарів та послуг. 

Останні чотири рядки бюджету окупаційного управління присвячено фінансуванню контенту. Витрати тут прописано дуже нечітко. Наприклад, 30 млн рублів планують витратити на послуги з реалізації інформаційної політики органів окупаційної влади. Ці гроші підуть на ведення російських державних пабліків у соціальних мережах (так у бюджеті й написано), кураторство муніципальних центрів управління, інформування громадян про діяльність окупаційної влади в соцмережах та медіа. 

Тут же передбачено 80 млн на фінансування інших організацій, зокрема некомерційних, за двома різними кодами бюджетних призначень. 

Ще 50 млн рублів росіяни витратять на соціальну рекламу. 

Як повідомляв ІМІ, під час російської окупації Херсона в місті на базі захопленої філії Суспільного запустили російський пропагандистський телеканал “Таврія”. Окупанти захопили приміщення філії Суспільного 3 березня 2022 року, замінували та вимкнули телевізійний сигнал українського телебачення.

Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактами захоплення та мінування силовиками РФ будівлі херсонського філіалу Суспільного мовника – за ст. 341, ч. 1 ст. 438 КК України (захоплення державних або громадських будівель, споруд, а також порушення законів та звичаїв війни).

Liked the article?
Help us be even more cool!