ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росія утримує в заручниках щонайменше 30 цивільних українських медійників

Ілюстрація: Інститут масової інформації

Щонайменше 30 цивільних українських медійників утримує незаконно в заручниках Росія. 

Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації (ІМІ).

Декого з цього списку Росія утримує ще з 2016 року. Серед заручників чотири журналістки. Низку журналістів росіяни затримали після початку повномасштабного вторгнення. 

Водночас у 2024 році з російського полону Україні вдалося повернути в межах обміну чотирьох медійників – одного цивільного (Наріман Джелял) та трьох військових (Максим Буткевич, Олександр Гуділін, Роман Борщ).

Загалом, за даними ІМІ, з 2014 року щонайменше 112 українських та іноземних журналістів побували в полоні чи стали заручниками проросійських сил та росіян. Багато з них перебувають в ув'язненні й досі. Багатьом медійникам Росія інкримінувала чи інкримінує участь у терористичних організаціях, звинувачує в тероризмі, шпигунстві на користь України. Багато з них зазнали катувань, знущань, побиттів.

На третьому році повномасштабного вторгнення ІМІ зафіксував п’ять випадків викрадення медійників. Зокрема, росіяни досі утримують у заручниках журналістку РІА Мелітополь Анастасію Глуховську, адміністраторів телеграм-каналів з окупованого Мелітополя Владислава Гершона та Євгена Ільченка. У Каховці росіяни викрали місцеву журналістку Жанну Кисельову, яку згодом відпустили. Також у полоні росіян побував журналіст із Луганщини Володимир Мартинов.

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список прозорих і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!