ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росія намагається дезінформацією повернути Україну в "смертельні обійми" – Цибульська

28.05.2021, 17:18
Фото – Юрій Мільчак / "Бабель"
Фото – Юрій Мільчак / "Бабель"

Російська Федерація доволі часто проводить інформаційні операції для дискредитації теми охорони здоров'я в Україні.

На цьому наголосила керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська на презентації дослідження “Огляд основних інформаційних операцій Російської Федерації щодо пандемії COVID-19”, повідомляє Укрінформ.

“Сфера охорони здоров'я є прекрасним об'єктом для дезінформації, тому що вона стосується кожного. Тим більше коли йдеться про пандемію, згадаємо, скільки ми всього пережили за цей рік. Звісно, тут просто величезне поле для гібридного впливу. Крім того, охорона здоров'я та таргетування цієї сфери – чудовий спосіб підірвати наші прагнення до євроінтеграції”, – сказала Цибульська.

За її словами, якщо постійно критикувати українську медичну систему або методи, якими в країні відбувається боротьба з коронавірусом, можна нашкодити планам України приєднатися до ЄС. “Це повністю вкладається в порядок денний Кремля, якщо ми перестанемо прагнути йти в Європу. Тоді значно швидше повернемося в ось ці смертельні обійми Росії”, – додала Цибульська.

Вона наголосила, що медична сфера давно є об'єктом для російської дезінформації. Як приклад навела агресивну кампанію проти колишньої очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляни Супрун. “У першу чергу тут переслідується мета – підірвати довіру до інституції. Це дуже добре вкладається в такий глобальний наратив про Україну як недодержаву”, – додала керівниця центру.

Цибульська зазначила, що загалом РФ використовує кілька базових наративів, які надзвичайно пов'язані один з одним. Наприклад, у телеграм-каналах постійно йдеться про торги навколо МОЗ і те, як у них пов'язані так звані соросята. “Це спроба дискредитації громадянського суспільства, а наратив про зовнішнє управління – це спроба показати, що Україна не є самостійною, що неї керують ззовні”, – додала вона.

Також вона переконана, що до будь-якої наступної інформаційної операції будуть залучені ті самі агенти та медіа, що і зазвичай, які шкодять національним інтересам України та просувають російські наративи за великі гроші, які платить Кремль.

На переконання Цибульської, треба посилювати сферу охорони здоров'я та обов'язково розслідувати діяльність агентів впливу Кремля. Інакше можна багато розповідати про ці фейки, але якщо не показати те, що ті чи інші ЗМІ або люди, які поширюють ось маніпуляції та брехню, фінансуються Москвою, то лише “гаситимемо пожежі”, але це не сприятиме бажаному результату, переконана вона.

Нагадаємо, 30 березня в Києві відбулася презентація Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики. Центр очолила Любов Цибульська, яка була керівницею групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру.

Liked the article?
Help us be even more cool!