ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російська пропаганда поширила фейк про загибель нібито мобілізованого підлітка

Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Російські медіа поширили фейк про загибель на фронті начебто першого мобілізованого до 103 бригади ТрО 17-річного сироти Володимира Сачали з Львівщини. Насправді чоловікові було 26 років, він не був сиротою і служив у 24 бригаді.

Це Укрінформу підтвердив начальник Служби в справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.

"В Єдиній інформаційно-аналітичній системі "Діти", яка веде облік по всій Україні, сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, із прізвищем Сачала немає взагалі. База працює з 2006 року, і навіть якби він був 26-річним сиротою, то дані б збереглися. Росіяни пишуть, що він "вихованець дитбудинку", посилаючись на якогось директора Чикеля – я за всі свої роки роботи в службі про такого директора не чув", – сказав Лис.

Як з’ясувало видання, Володимир Романович Сачала народився в селі Оселя Яворівського району 13 серпня 1997 року. Неповну середню освіту здобув в Оселівському ЗЗСО І–ІІ ст., далі вступив до Художнього училища ім. Й. Станька, що в смт Івано-Франкове.

"Володимир навчався професії "столяр-верстатник деревообробних верстатів" під керівництвом майстра Володимира Мурина. Запам'ятався нам спокійним, врівноваженим, ретельним учнем", – зазначають в училищі.

За інформацією, поширеною в російських ЗМІ, Сачалу мобілізували менш ніж тиждень тому до 103 бригади тероборони після кількох місяців базової військової підготовки в таборі "Гаймадатська січ". Проте в Україні такого не існує, а є навчально-виховний центр "Гайдамацька Січ".

За інформацією Яворівської міської ради, після закінчення училища у 2017 році хлопець пішов служити в армію, а після звільнення повернувся до цивільного життя. Працював столяром в Івано-Франковому, їздив на заробітки, щоб допомагати родині.

"У січні 2023 року Володимир знову одягнув військовий піксель. Попри молодий вік хлопець був відважним і готовим давати відсіч ворогу. Служив у складі легендарної 24 бригади. Під час служби зустрів свою майбутню дружину і створив з нею сімʼю", – зазначають у міськраді.

28 листопада внаслідок мінометного обстрілу в районі населеного пункту Дружба Сачала дістав поранення, несумісні з життям. Поховали військового в рідному селі 4 грудня.

Liked the article?
Help us be even more cool!