ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росія заборонила фотографу Крим.Реалії в'їзд до анексованого Криму

18.02.2019, 16:01
Фото - Олександра Чернова, journalism.ucu.edu.ua

Фотографу Аліні Смутко, яка співпрацює з виданням "Крим.Реалії", заборонили в'їзд до анексованого Росією Криму. Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на Смутко.

“Сьогодні я поповнила список осіб, які “загрожують національній безпеці Росії”. Результат: мені заборонено в'їжджати на територію Росії, і Криму зокрема, до 2028 року. Дуже шкода”, – написала Смутко на своїй сторінці у Facebook.

Як пише видання, російські силові структури публічно не коментують інформацію про заборону Смутко на в'їзд до Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду – “Каланчак”, “Чонгар” і “Чаплинка”.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Як повідомляв ІМІ, 24 листопада 2018 року українській журналістці-фрілансерці Олені Савчук під час спроби в’їхати до Криму співробітники ФСБ РФ вручили заборону на в’їзд терміном на 10 років – до 28 серпня 2028 року.

У документі ФСБ посилається на п. 1 ч. 1 ст. 27 федерального закону від 15 серпня 1996 року №114-ФЗ “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду до Російської Федерації” (п. 1 “В’їзд до Російської Федерації іноземному громадянину чи особі без громадянства не дозволяється з метою гарантування обороноздатності чи безпеки держави або громадського порядку”).

Олена Савчук кілька років працювала над висвітленням переслідувань кримськотатарських активістів і політично мотивованих судових процесів у Криму.

Liked the article?
Help us be even more cool!