ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рівень джинси в інтернет-ЗМІ почав зростати – моніторинг ІМІ

06.03.2018, 12:46

У першому кварталі 2018 року рівень джинси в інтернет-ЗМІ зріс на 31% порівняно з останнім кварталом 2017 року. Натомість рівень джинси в друкованих ЗМІ лишився приблизно на тому самому рівні.

Такими є результати дослідження ІМІ на предмет дотримання журналістських стандартів та наявності матеріалів з ознаками замовлення у десяти популярних інтернет-виданнях ("Українська правда", "Ліга", УНІАН, Укрінформ, "Корреспондент", 112 канал, ТСН.ua, "Страна.ua", "Обозреватель" і "Цензор.нет") та п’яти друкованих виданнях ("Вести", "Сегодня", "КП в Украине", "Факти", "Газета по-українськи"), що проводиться за підтримки Інтерньюз Нетворк.

Серед досліджуваних ЗМІ джинси не було виявлено у чотирьох виданнях - “Українська правда”, “Ліга”, “Страна”, “Укрінформ”, а також в газеті “Вести”.

Виданням, яке розмістило найбільше джинси у 1-му кварталі 2018 року, став УНІАН. До того ж цікаво, що УНІАН лідирує серед інших досліджуваних ЗМІ із дуже значним відривом (приблизно 70% всіх матеріалів з знаками замовності в інтернет-ЗМІ були зафіксовані саме на цьому сайті).

Серед замовників джинси основними "покупцями" стали Житомирська ОДА і її губернатор, УПЦ МП та Тернопільська ОДА. Також серед замовників джинси було помічено Віталія Кличка, Віктора Медведчука, Анатолія Гриценка, Вадима Рабіновича, Романа Насірова, Бориса Філатова та інших.

Співвідношення політичної та комерційної джинси у 1-му кварталі 2018 року було наступним: 91% політичних матеріалів з ознаками замовлення та 9% комерційних.

У зв'язку з наближенням парламентських і президентських виборів експерти ІМІ прогнозують зростання кількості замовних матеріалів політичного характеру. “Традиційно кожного разу, коли в Україні стартує підготовка до виборів, ми спостерігаємо збільшення замовних матеріалів мінімум втричі. Переконана, що ці вибори не будуть виключенням. Безумовно, засилля таких матеріалів впливає на усвідомлений вибір громадян, оскільки спотворює уявлення суспільства про політиків та політичну ситуацію в країні в цілому”, -  зазначила експертка ІМІ Олена Голуб.

Моніторинг проводили експерти Інституту масової інформації за підтримки програми У-Медіа Інтерньюз Нетворк у період з 22 по 28 січня 2018 року у десяти всеукраїнських інтернет-виданнях та в шести газетах. З методологією моніторингу можна ознайомитись на сайті ІМІ.

Повний текст аналізу можна почитати за посиланням.

Liked the article?
Help us be even more cool!