ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рідні журналіста Ярослава Буяка запросили ще одну експертизу причин його смерті

30.09.2021, 14:33
Фото – фейсбук Ярослава Буяка
Фото – фейсбук Ярослава Буяка

Родичі знайденого мертвим тернопільського журналіста Ярослава Буяка запросили ще одну експертизу причин його смерті. Також вони подаватимуть позов до суду на працівників лікарні, де лікувався журналіст, і моргу, де два місяці тримали тіло. 

Про це Zaxid.Net повідомив брат журналіста Андрій Буяк.

За словами Андрія Буяка, наприкінці липня Ярослав планував лягти до лікарні. Кілька тижнів від нього не було звісток, і брат та батько забили на сполох. 

“Ми обдзвонили всі лікарні й морги. У тому числі телефонували і в цей морг при психо-наркологічному диспансері [де журналіста в підсумку й знайшли]. Там нам дали чітку відповідь, що людини Буяк Ярослав Євгенович або невідомого мужчини років 55–65 і певної статури немає”, – розповів Андрій Буяк.

Після цього родичі вирішили звернутися в поліцію, і журналіста оголосили у всеукраїнський розшук та почали шукати серед невпізнаних пацієнтів у лікарнях та трупів у моргах. 

У тернопільській поліції розповідають, що ще раз перевірили, чи немає Ярослава Буяка серед так званих невідомих у лікарнях та моргах. І кажуть, що всюди їх запевняли, що нікого схожого на зниклого журналіста не надходило. “...Отримали інформацію про рух коштів на його пенсійній картці”, – ​розповів начальник Нацполіції Тернопільщини Олександр Богомол.

Колега Ярослава Володимир Андріїшин розповів, що Ярослава не було цілий серпень. “Ми, його колеги, не дуже переживали, бо Ярослав міг поїхати на екскурсії, було таке: в санаторій на два тижні їздив, казав про це лише близьким, їздив часто до друзів по службі на схід. Ми раніше раз на місяць зідзвонювалися, цікавилися життям один одного, але не більше. І ось уже практично минув цілий місяць, я подзвонив на його телефон, він не відповів. Я запитався в колег – таке саме. Не бачили його, брат теж почав переживати. Він узяв ключі від квартири Ярослава і побачив, що речі Ярослава на місці. Тоді одразу пішов у поліцію і написав заяву”, – пригадав Андріїшин.

Ярослава Буяка знайшли на наступний день після розголосу в ЗМІ. Виявилося, весь час упродовж пошуків журналіст був мертвий, і від кінця липня його тіло просто лежало в морзі.

Брат Ярослава Андрій Буяк розповів, що вони з батьком не очікували побачити його в такому невпізнаваному стані: “Тіло чорне, все зовсім чорне – опухле, осунуте. Ми хотіли зробити панахиду. Та батько сказав, що якщо його посунути раз і потім другий раз занести, то тіло просто розлетиться”.

За його словами, холодильні камери в морзі не працювали, а працівник закладу лише в присутності родичів ввімкнув холодильник з покійником. “Тіло перебувало в приміщенні лише з назвою “холодильник”. Працівник моргу в нашій присутності почав включати великий перемикач. А потім каже: “У нас рубильник вибиває, і тому тут така температура – тепло. А перед тим, як ми зайшли до моргу, то працівник сказав, що там у тілі нема що впізнавати. У такому стані лежав наш Славко”, – додав Андрій Буяк.

Керівник Тернопільської психоневрологічної лікарні Михайло Вовчук заявив, що Ярослав Буяк помер після того, як просто впав уночі. “Йому надавалася допомога, все було нормально. Близько 3:00 він встав, щоб сходити в туалет, і раптово впав у коридорі. На місце викликали реанімаційну бригаду в складі чергового лікаря. На той час ні пульс не промацувався, нічого не було”, – розповів в.о. ​Михайло Вовчук.

Медики запевняють, що до моргу померлого привезли з усіма супровідними документами: на тілі була бирка з прізвищем, а в особистих речах – військовий квиток та телефон. Михайло Вовчук додає, що медики мають відповідну процедуру поводження з тілом, яке не забирають родичі. Зокрема, на сьомий день медики в лікарні, де померла людина, зобов'язані повідомити міську раду про такого покійника.

Однак, як заявив Михайло Вовчук, працівники моргу не повідомили лікарню, в якій помер чоловік, що родичі не забрали його тіло.

Припускають, що плутанина вийшла через те, що Ярослав Буяк не вказав родичів, коли лягав до лікарні. Отже, працівники моргу завезли тіло чоловіка до холодильника, а довідка про смерть так і залишилася в установі.

Зараз у кожній структурі, яка б мала відповідати за повідомлення про смерть журналіста, за зберігання тіла та за його розшук, проводять свої розслідування і з'ясовують, за яких обставин тіло виявилося загубленим.

Поховати журналіста рідні зможуть не раніше за середину наступного тижня. 

Також Андрій Буяк повідомив, судитимуться з працівниками лікарні та моргу. За його словами, у цій справі є щось незрозуміле.

“Віддали мені два телефони після довгих розмов. Але в одному телефоні відсутня картка пам'яті, на якій Ярослав зберігав фото, відео. А інший телефон – пам'ять почищена під нуль, нічого немає: ні фото, ні відео, ні записів розмов. А найприкріше, що я хотів забрати посвідчення учасника бойових дій, але мені в лікарні сказали, що його забрали поліцейські. А в поліції мене завірили, що таких документів не забирали зовсім”, – розповів Андрій Буяк.

Як повідомляв ІМІ, 23 вересня правоохоронці знайшли зниклого влітку тернопільського журналіста Ярослава Буяка мертвим у місцевій лікарні.

24 вересня на пресконференції, ініційований журналістами, стало відомо, що поки поліція Тернополя майже місяць шукала зниклого журналіста Ярослава Буяка, його тіло вже другий місяць лежало в місцевому морзі. Бо поліція шукала безіменного померлого. При журналістові були всі документи, проте до родичів не зателефонував ніхто з працівників медзакладу.

Liked the article?
Help us be even more cool!