ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Резолюція ПАРЄ закликає прискорити створення Міжнародного трибуналу для Росії

13.10.2022, 16:50
Фото – depositphoto / Ivankmit / ZN.ua
Фото – depositphoto / Ivankmit / ZN.ua

Парламентська асамблея Ради Європи закликає прискорити створення Спеціального Міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.

Про це повідомила голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ, народна депутатка від парламентської фракції “Слуга народу” Марія Мезенцева у фейсбуці, передає Укрінформ.

Вона звернула увагу на ключові пункти резолюції. Серед іншого асамблея констатує, що російська агресія має бути однозначно засуджена як злочин, як порушення міжнародного права, як серйозна загроза міжнародному миру та безпеці. 

ПАРЄ рішуче засуджує цю відверту спробу інкорпорувати територію України шляхом сили та примусу і знову заявляє про свою тверду підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Української держави в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Асамблея визнала, що російський режим веде державну терористичну політику, а отже є терористом. “10 жовтня 2022 року по кількох містах України була завдана варварська серія ракетних ударів по скверах, дитячих майданчиках та житлових будинках. Цими невибірковими атаками Росія має на меті просувати та посилювати свою терористичну політику, щоб придушити волю українців до опору та захисту своєї країни й спровокувати максимальну шкоду цивільному населенню. Особливо наголошуємо на цьому моменті – асамблея визнала, що російський режим веде державну терористичну політику, а отже є терористом по суті, адже це нерозривні речі”, – додала Мезенцева.

Також ПАРЄ закликає до створення та забезпечення всеосяжної системи притягнення Росії та її керівництва до відповідальності за агресію і порушення міжнародного права, прав людини та міжнародного гуманітарного права, вчинених у цьому контексті.

Окрім того, ПАРЄ закликає держави-члени Ради Європи забезпечити комплексну систему відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, що виникли внаслідок агресії рф проти України, активно співпрацюючи з українською владою щодо цього питання. У цьому контексті асамблея закликає прискорити створення Спеціального (ad hoc) Міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, а також створити комплексний міжнародний механізм компенсації, включно з міжнародним реєстром збитків.

Українська парламентська делегація в ПАРЄ, за словами Мезенцевої, запропонувала створити механізм постійної перевірки заходів для забезпечення та захисту системи відповідальності за серйозні порушення міжнародного права з боку росії, а також фінансово підтримувати відбудову України.

Крім того, асамблея закликала всі держави-члени фінансово підтримувати відбудову України та забезпечити її необхідними системами протиповітряної оборони.

ПАРЄ також закликала очільників держав і урядів держав-членів Ради Європи зібратися на четвертий саміт в історії організації та внести до його порядку денного питання відповідальності росії, а також підтримки України. Проведення саміту очікується в травні 2023 року. Мезенцева уточнила, що цей саміт буде проведений майже через 18 років після попереднього.

Крім того, асамблея закликає міжнародні організації розглянути відповідні заходи, щоб уникнути використання російським режимом персоналу російської національності як засобу підтримки агресії Російської Федерації проти України, поширення неправдивої інформації та російських наративів про це і впливати на політичні рішення цих організацій.

Водночас ПАРЄ визнає огидними та безрозсудними погрози Росії. Вони порушують міжнародне право та несумісні з обов’язками ядерної держави, що має постійне місце в Раді Безпеки ООН, яке вона юридично займає обманним шляхом – через незаконне привласнення членства колишнього СРСР.

Як повідомляв ІМІ, 13 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

Liked the article?
Help us be even more cool!