ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Репортери без кордонів" закликали ОБСЄ вимагати від РФ безумовного звільнення ув'язнених журналістів

“Репортери без кордонів”. Фото – RSF

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” (RSF) закликала держави-члени ОБСЄ вимагати від Росії безумовного звільнення 38 утримуваних журналістів, зокрема 19 українців, заарештованих на незаконно окупованих територіях. 

Про це йдеться в заяві організації, приуроченій до дводенного з'їзду Ради ОБСЄ за участю 57 країн-учасниць організації, який розпочався на Мальті 5 грудня. У заході взяв участь і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

“Тоді як його президент Володимир Путін з березня 2023 року перебуває під міжнародним ордером на арешт, виданим Міжнародним кримінальним судом (МКС), а 37 українських і російських журналістів знемагають у в'язницях і ще один перебуває під домашнім арештом, Росію, тим не менш, офіційно запросили на зустріч ОБСЄ на Мальті.

Деякі з них зникли, інші утримуються в невідомих місцях, а одна українська журналістка померла в російській в'язниці. Ні “бізнесу як зазвичай”! Кремль має відповідати. Держави-члени ОБСЄ повинні вимагати від Сергія Лаврова відповіді щодо цих затримань і діяти для їхнього негайного звільнення”, – заявив Антуан Бернар, директор з адвокації та допомоги RSF.

Організація вимагає, зокрема, від членів Групи друзів ОБСЄ за безпеку журналістів: 

  • усіма можливими засобами сприяти звільненню журналістів і працівників медіа, затриманих або ув'язнених як у Росії, так і на окупованих українських територіях; 
  • публічно тиснути на російську владу, щоб вона надала компетентним міжнародним органам, а також родинам точну та актуальну інформацію про місце перебування та стан здоров'я цих ув'язнених;
  • наполягати на тому, щоб РФ надала Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ) доступ до різних місць утримання під вартою журналістів та працівників медіа на своїй території та на незаконно окупованих територіях, що перебувають під її контролем.

“Репортери” нагадали, що з 38 утримуваних Росією журналістів 19 є українцями, які відмовилися співпрацювати з російською владою. Часто заарештовані за сфабрикованими звинуваченнями, зокрема в “тероризмі” або “шпигунстві”, їм загрожує до 20 років ув'язнення. Дев'ять з них уже були засуджені російськими судами. 

“Росія ізолює цих журналістів, утримуючи їх у нелюдських і принизливих умовах, іноді за тисячі кілометрів від України. Вона досі відмовляється повідомити про місця та умови утримання сімох українських журналістів, заарештованих після 24 лютого 2022 року: Дмитра Хилюка, Яни Суворової, Георгія Левченка, Владислава Гершона, Анастасії Глуховської, Євгена Ільченка та Жанни Кисельової.

Затримання російською владою коштувало життя українській журналістці Вікторії Рощиній, яка померла у в'язниці 19 вересня 2024 року, згідно з офіційним листом, отриманим її родичами, після зникнення в серпні 2023 року”, – зазначає організація. 

Нагадаємо, нині в російському полоні, за даними Інституту масової інформації, перебувають щонайменше 30 цивільних українських медійників та два журналісти-комбатанти. Щонайменше 112 українських та іноземних журналістів побували в полоні чи стали заручниками проросійських сил та росіян з початку російсько-української війни 2014 року. 

Liked the article?
Help us be even more cool!